Dwa podmioty są zainteresowane przejęciem szpitala powiatowego w Gryfinie?


Do właścicieli gryfińskiego szpitala trafiły dwa wnioski dotyczące możliwości zbadania spółki, która prowadzi Szpital Powiatowy w Gryfinie. Może to oznaczać, że są zainteresowani przejęciem lecznicy. 

O sprawę szpitala dopytywali na ostatniej sesji Rady Powiatu w Gryfinie radni Wojciech Długoborski (SLD) i Tomasz Mirakowski (PiS). Obecnie właścicielami spółki Szpital Powiatowy w Gryfinie jest Dom Lekarski (większościowy udziałowiec) i Powiat Gryfiński. 

Szpitalem w Gryfinie jest zainteresowany holding Grupa Nowy Szpital, ten sam, który chciał przejąć zadłużoną placówkę w Dębnie.

- Zarząd wyraził zgodę na wykonanie badania finansowego spółki - poinformował starosta Wojciech Konarski - odbyło się to przy obopólnej zgodzie wspólników, ponieważ Dom Lekarski o taką rzecz wystąpił

Holding wyraża chęć odkupienia udziałów od Domu Lekarskiego. Starosta Konarski jednak uspokoił, że z obecny udziałowcem wiąże ich umowa i bez zgody zarządu powiatu Dom Lekarski nie może zbyć swoich udziałów. 

Duży szczeciński szpital również jest zainteresowany lecznicą w Gryfinie?

Do zarządu powiatu trafił wniosek od prezes Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie, który również dotyczy możliwości zbadania spółki. SPSK to szpital przy Unii Lubelskiej, który jest jednym z najnowocześniejszych w województwie. Zgoda została udzielona, jednak starosta podkreślił, że żadnych dalej idących decyzji zarząd nie podejmował
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza