Gminny dzień dziecka w Moryniu [foto]


„Wszystkie dzieci nasze są!” - tak niegdyś śpiewała Majka Jeżowska i w myśl tego hasła w sobotę 1 czerwca wszystkie przybyłe dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich. Uśmiech dziecka to najcudowniejszy dar, jaki możemy od niego otrzymać. My w zamian możemy podarować mu swój czas. To najlepszy prezent, wart więcej niż niejedna, najlepsza zabawka.

Dla najmłodszych były więc kolorowe dmuchańce do skakania i zjeżdżania oraz malowanie buziek, gdzie dzieci zmieniały się w swoich ulubionych bohaterów z kreskówek lub w magiczne zwierzęta. Starsi mogli spróbować swoich sił w konkursach, grach i innych zabawach z animatorami ze szczecińskiej firmy Światłoogień. Motywem przewodnim animacji były postaci – ikony z filmowej sagi „Gwiezdne wojny”, a całość prowadził Obi-Wan Kenobi. Ponadto, dzieci chętnie brały udział w licznych konkurencjach sportowych takich jak tor przeszkód, rozbijanie mieczem piniaty ze słodyczami, skoki w workach czy przeciąganie liny. Na zakończenie, wielką niespodziankę przygotowali strażacy z OSP w Moryniu, ustawiając kurtynę wodną, z której dzieci chętnie skorzystały, zważywszy na upalne popołudnie. Wszystkie osoby biorące udział w imprezie otrzymały słodki poczęstunek, ufundowany przez burmistrza i Urząd Miejski w Moryniu.

W imieniu burmistrza Morynia Józefa Piątka, radnych oraz swoim – najlepsze życzenia z okazji tego wyjątkowego święta – wszystkim dzieciom - złożył przewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu Krzysztof Konecki.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, który serdecznie dziękuje

naczelnikowi i druhom z OSP w Moryniu, dzieciom i rodzicom za wspaniałą atmosferę i mile spędzony czas.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu


 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza