Janina Niwa odchodzi na emeryturę. Jolanta Staruk została skarbnikiem w powiecie [video]


Janina Niwa nie jest już skarbnikiem Powiatu Gryfińskiego. Starosta i zarząd powiatu podziękowali dotychczasowej skarbniczce podczas sesji Rady Powiatu w czwartek 29 maja.  

O tym, że Starostwo Powiatowe czekają zmiany pisaliśmy jako pierwsi już w kwietniu w artykule Gmina Trzcińsko Zdrój straci skarbnika. Jolanta Startuk będzie pracować w Starostwie Powiatowym. Janina Niwa na początku roku wyraziła chęć zakończenia pracy w starostwie i przejścia na emeryturę. W starostwie pracowała od początku, kiedy zostały powołane powiaty, czyli od 1999 roku. Skarbnikiem w powiecie została w lutym 2016 roku.


Bardzo dobre wyniki finansowe powiatu 

Podczas sesji starosta Wojciech Konarski poinformował o wyróżnieniu powiatu gryfińskiego przez wojewodę zachodniopolskiego.

- (...) Wojewoda zachodniopomorski od tego roku informuje, na podstawie wskaźników, które przyjął, w uzgodnieniu z Regionalną Izbą Obrachunkową, taki swoisty ranking powiatów (...) powiat gryfiński za rok 2019 przy tych wskaźnikach został sklasyfikowany na pierwszym miejscu, i wszystkie powiaty, dystans do nich, jest liczony wedle powiatu gryfińskiego - powiedział starosta Konarski. 

Z Trzcińska Zdroju do Gryfina

Nowym skarbnikiem powiatu została Jolanta Staruk, która w kwietniu zrezygnowała z pracy w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku Zdroju. Wcześniej przez kilka lat stała na straży finansów w Urzędzie Miejskim w Gryfinie. 

Na zdj. Janina Niwa podczas mianowania na stanowisko skarbnika w 2016 roku (fot. archiwum). 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza