Kolarze zmagali się z trasą i upałem. ZLMTB w Rzepinie [foto]


Szósta odsłona Zachodniej Ligi MTB odbyła się w Rzepinie. Niewiele do zwycięstwa w wyścigu na trasie mega zabrakło Filipowi Hasse z Gryfina, z kolei na dystansie mini kilka sekund do podium zabrakło Arielowi Kozłowskiemu z Bike Team Chojna. 


Kolarze zmagali się nie tylko z trasą o kilku technicznych odcinkach ale również upałem. Dystans mega o długości 60 kilometrów najszybciej pokonał Paweł Piotrowicz (czas: 2:13:38). Drugi na mecie pojawił się Filip Hasse, który był o sekundę gorszy. Na tym dystansie najlepszy w swojej kategorii wiekowej był Jan Kozłowski (3:14:45). 

Na dystansie mini o długości 30 km kibice oglądali bardzo ciekawy finisz. Pierwszy na mecie był Dariusz Kos (czas: 1:09:54), cztery sekundy później "dojechał" Ariel Kozłowski z Chojny, który ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu w open i 2. miejscu w swojej kategorii wiekowej. 
Na tym dystansie ścigali się również inni kolarze z Chojny: Agnieszka Kujawska (1:48:59), Zbigniew Bąk (1:49:00), Radosław Karwan (2:12:12), Daniel Zwoliński (2:18:02).

Na trasie mini doszło do niebezpiecznej sytuacji, jeden z zawodników zemdlał około 2 kilometrów przed metą, inni ruszyli my z pomocą i zrezygnowali ze ścigania, wśród nich nasi kolarze z Chojny. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza