Niebawem ruszy budowa nowego osiedla, jak będą wyglądały mieszkania?


Inwestorzy, którzy chcą wybudować osiedle mieszkaniowe w Chojnie, mają ambitne plany, budowa pierwszego budynku potrwa około 13 miesięcy. Prace rozpoczną się już niebawem.

Według planów w pobliżu centrum miasta mają powstać cztery budynki mieszkalno-usługowe. Obecnie inwestorzy czekają na ostatnie pozwolenia, dzięki którym budowa będzie mogła ruszyć. Generalnym wykonawcą będzie solidna firma z dużym doświadczeniem.

Teren przy ulicach Wilsona i Dworcowej w Chojnie został sprzedany w 2018 roku przez poprzednie władze Chojny za nieco ponad 700 tysięcy złotych. Właścicielami są przedsiębiorcy ze Szczecina. W pierwszej kolejności, w przeciągu półtora roku mają powstać dwa pierwsze budynki, a w kolejnych miesiącach kolejne dwa. Łącznie osiedle będzie składało się z około 150 mieszkań i lokali usługowych w parterach. W projekcie przewidziano staranne zagospodarowanie terenu. Wszystkie budynki będą wyposażone w windy.

Wraz z początkiem powstawania osiedla ruszy przedsprzedaż mieszkań. Przykładowe rzuty można obejrzeć poniżej.

Mieszkanie będzie można kupić w oparciu o ustawę deweloperską, która zabezpiecza środki nabywców na rachunkach powierniczych.
Spółka, która jest właścicielem nieruchomości, ma swoją siedzibę w Chojnie w miejscu prowadzenia działalności – jest to dla nas ważne, aby podatki zasilały budżet lokalnej społeczności – mówią nam inwestorzy.

Redakcja

Nowsza Starsza