Odjazdowy Bibliotekarz w Trzcińsku Zdroju - relaks i wypoczynek w jednym [foto]


W niedzielne przedpołudnie, 9 czerwca,  już od godz. 10:00 na rynku w Trzcińsku Zdroju zaczęło robić się gwarno. Pojawili się pierwsi uczestnicy rajdu. Niektórzy z całymi rodzinami. Każdy miał obowiązek zapoznać się z obowiązującym regulaminem i wpisać się na listę (warunek - jednorazowego ubezpieczenia). Z każdą chwilą uczestników przybywało. Na Rynku zaroiło się od pomarańczowych kamizelek. Pojawił się także Burmistrz Bartłomiej Wróbel z rodziną, który uczestniczył w „Odjazdowym Bibliotekarzu” już po raz czwarty. Rajd otworzyła R. Brzezińska- Dyrektor Biblioteki, informując o trasie przejazdu i wymaganym porządku. Na posterunku pojawili się strażacy z OSP w Trzcińsku- Zdroju i Policjanci z Chojny, zabezpieczający przejazd. O godz. 11:00 rajdowicze okrążyli Ratusz i ul. 9-go Maja, Dworcową, Ceglaną, wjechali na ścieżkę rowerową. Trasa przejazdu wynosiła ok. 10 km (w jedną stronę) i z pewnością nie była wyczerpująca.

Pogoda na jazdę rowerem była wręcz wymarzona: lekkie słonko i delikatny wiaterek. Piknik
z atrakcjami miał miejsce nad jeziorem "Dębowym" państwa Dominiki i Grzegorza Bielów. Tam można było posiedzieć sobie na pomoście i po prostu odpocząć. Uczestnicy mogli wybrać dogodne dla siebie miejsce (w cieniu lub na słońcu) i posilić się specjałami przygotowanymi przez organizatorów. Numerki z list wzięły udział w loterii fantowej. każdy los był wygrany. Chętni, promując zdrowy styl życia i ruch na świeżym powietrzu, wzięli udział w rozgrzewce i rozciąganiu.
Uczestnicy rajdu wymienili się książkami (bookcrossing).

Dzieciom i młodzieży zaproponowano zabawy plenerowe: z chustą animacyjną i tunelem. Przeskakiwano przez rozpędzoną linę. W trzyosobowych zespołach przedmuchiwano kubeczki. Było zabawnie! Wszyscy szczęśliwie wrócili do domu. 

Czwarty rajd „Odjazdowy Bibliotekarz... relaks i wypoczynek” 9 czerwca 2019 r. zorganizowała trzcińska Biblioteka we współpracy ze Stowarzyszeniem „Niemożliwe Jest Możliwe”, dzięki wsparciu ofiarodawców: Starostwu Powiatowemu w Gryfinie, Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich. Okręg 4 w Chojnie, Zakładowi kamieniarskiemu J. Hybiak, Ł. Zawendowski (ubezpieczenie ucz.-Chojna), A. L. Skibowie, T.P. Bugajscy, S. Tomaszewski, L.S. Stanisławscy, P. Kobusiak, K. Walkowiak, B.E. Wierzbińscy, M. Zagórska, M.M. Perlińscy, A. K. Wróbel, W. Płotkowska, A. Baraniecki, J. Wasiela, Rodzina Skonieckich, E.K. Maślaniec, R. Brzeziński (transport).Prześlij komentarz

Nowsza Starsza