Po raz drugi zorganizowali konkurs na scenariusz filmu profilaktycznego. Niebawem rozpoczną nagrania [foto]


Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie po raz drugi ogłosiła konkurs na film profilaktyczny. Pomysł o tym przedsięwzięciu zrodził się dwa lata temu. Udział w nim biorą uczniowie szkół podstawowych powiatu gryfińskiego.


Pierwsza edycja miała miejsce w ubiegłym roku. Zwyciężyła wówczas Julia Prahl, uczennica szkoły podstawowej w Krzywinie. Na podstawie jej scenariusza, został zrealizowany film profilaktyczny. Udział w nim wzięli uczniowie oraz kadra pedagogiczna z ww. placówki. Materiał, który został stworzony przez naszą redakcję, został również rozdystrybuowany we wszystkich placówkach dydaktycznych powiatu gryfińskiego (o tym filmie możesz przeczytać tu: Finał konkursu ogłoszonego przez gryfińską policję. Zobacz profilaktyczny film uczniów z Krzywina)

Kolejna, II edycja konkursu odbyła się w roku szkolnym 2018/2019. Do niego zostały zgłoszone 4 scenariusze:

IV miejsce: Emilia Górak - SP w Krzywinie - scenariusz opowiada losy nowej uczennicy, która trafiła do szkoły i perturbacje związane z aklimatyzacją. Efektem niewłaściwych zachowań nowych koleżanek i kolegów jest próba odebrania sobie życia przez główną bohaterkę.

III miejsce: Aleksandra Wierycz - SP w Krzywinie - scenariusz również opisuje losy nowego ucznia w klasie, który dodatkowo jest otyły, co spotyka się z prześmiewczym traktowaniem przez kolegów. Według scenariusza główna postać w wysokim stopniu posługuje  się językiem angielskim co z jednej strony pozwala mu nawiązać koleżeńskie relacje z niektórymi z drugiej strony jest postrzegany przez kolegów jako kujon. Niestety negatywne emocje i okoliczności, napotkane w nowej szkole doprowadziły do odebrania sobie życia przez głównego bohatera filmu.

II miejsce: Piotr Drzewiecki - SP Widuchowa - scenariusz opowiada o perypetiach nowych uczniów w szkole, którzy maja nadwagę. Nowi borykają się z niechęcią pozostałych uczniów. Ostatecznie okazuje się, że akcja nie odbywała się w rzeczywistości. Był to na szczęście sen. 

I miejsce: Nikola Wojtasik - SP Krzywin - scenariusz opowiada o losach jednej z uczennic, która przygotowując się do zajęć wychowania fizycznego, została podglądnięta i sfotografowana przez jednego ucznia. Zdjęcie zostało umieszczone na portalu społecznościowym wobec czego główna bohaterka stała się obiektem drwin i poniżania przez społeczność szkolną. W konsekwencji główna bohaterka postanawia skoczyć z okna. W wyniku akcji reanimacyjnej udało się ocalić jej życie. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza