Poseł w Cedyni powitał mieszkańców... Gdyni. Politycy na festynach w regionie [foto]


- Witam wszystkich mieszkańców Gdyni - rozpoczął swoje wystąpienie poseł Michał Jach (na zdjęciu u góry) w Cedyni. Widownia zareagowała błyskawicznie i za chwilę poseł usłyszał, że nie jest w nadmorskiej miejscowości a w miejscu gdzie odbyła się średniowieczna bitwa wojsk Mieszka I. 


Polityk Prawa i Sprawiedliwości odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, w którym padła zapowiedź utworzenia w Cedyni muzeum narodowego związanego między innymi z bitwą, którą w 972 roku stoczyły woje Mieszka I z wojskami Hodona. Poseł podziękował przy tym władzom Cedyni za pielęgnowanie historii. 

Wicemarszałek otwierał gród

Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa (PSL) otworzył nowy gród, który w ostatnich tygodniach powstawał pod górą Czcibora. Będzie to nowa atrakcja turystyczna miejscowości, o jej powstaniu pisaliśmy w artykule Odnowiona palisada pod Górą Czcibora

Senator i radny sejmiku w Widuchowej

W sobotę w Jarmarku Widuchowskim wziął udział senator RP Grzegorz Napieralski. Towarzyszył mu między innymi radny sejmiku województwa Artur Nycz. Politycy związani z Platformą Obywatelską bawili się w Widuchowej do późnych godzin wieczornych. 

Poseł Michał Jach (PiS) z burmistrzem Adamem Zarzycki (fot. chojna24.pl)

Wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa (PSL) z Adamem Zarzyckim (fot. chojna24.pl)


Senator Grzegorz Napieralski w Widuchowej (fot. dost.)


Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza