To cud, że nikt nie zginął w pożarze [foto] [video]


Dwóch chłopaków z narażeniem własnego życia weszło do budynku i budziło mieszkańców domu w centrum Chojny. To cud, że nikt nie zginął. Płomienie już wtedy objęły praktycznie cały dach. - Obudził mnie krzyk i hałas, przez okno zobaczyłem, że pali się. Szybko się ubrałem i pobiegłem pomóc - mówi nam Michał, który mieszka w pobliżu - gdy przybiegłem, ostatnie osoby opuszczały budynek, później pomagaliśmy w ratowaniu mienia, które znajdowało się w biurze znajdującym się w tym samym budynku. 


W środku spały również dzieci. Łącznie z płonącego budynku ewakuowano 13 osób. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej między innymi z Chojny, Nawodnej i Gryfina. Jedna osoba trafiła do szpitala. 

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pożaru. W budynku mieszkały cztery rodziny, burmistrz Chojny Barbara Rawecka w rozmowie z naszym dziennikarzem powiedziała, że organizowana jest pomoc dla pogorzelców, w pierwszej kolejności będą to mieszkania zastępcze. 


Czytaj również:
Cztery rodziny ucierpiały w pożarze budynku w Chojnie
Redakcja

4 Komentarze

 1. Kilka lat temu przy okazji jakiejś kampanii wyborczej, Rawecka w swoim programie wyborczym umieściła punkt dotyczący komunalnego budownictwa mieszkaniowego - budować dużo nowych mieszkań komunalnych. Teraz jest okazja do realizacji tego planu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko tylko głosować wybierać a co zrobiła gdzie te mieszkania tylko znajomi dostajom

   Usuń
 2. Dobre podejście pogratulować tylko wymagac od Pani burmistrz by w trzy miesiące od objecia funkcji dokonala tego czego poprzedni burmistrz nie potrafil choćby zacząć przez trzy pełne kadencje :D Dajmy troszkę czasu Pani Barbarze a pod koniec kadencji rozliczajmy z niespełnionych obietnic ;) już samo pojawienie się Pani burmistrz na miejscu tragedii osobiście to widok który mnie zaskoczyl ...pozytywnie oczywiście wiec dajmy troszkę czasu a zmiany będą widoczne .) pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inni nie zdołali tego zrobić bo w ogóle tego nie mieli tego w swoich programach wyborczych. A tu trafiła się taka jedna rodzynka która w kampanii wyborczej w 2014 r. obiecała wybudowanie nowych mieszkań komunalnych.

   Usuń
Nowsza Starsza