Kierowcy przestaną jeździć po placu budowy. Kończą się prace nad przepustem w Rurce [foto]


Początkowo odcinek drogi powiatowej Rurka - Strzelczyn (gmina Chojna) miał być zamknięty na cztery miesiące. Niestety po komplikacjach, kierowcy z utrudnieniami walczyć musieli blisko rok. W międzyczasie nie tylko doszło do opóźnienia zakończenia robót ale wykonawca zszedł z placu budowy. Prace nad przepustem rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Zakończenie robót planowane było na grudzień 2018 roku. Pomimo upływających dni, sytuacja się nie poprawiała. Problem na linii inwestor - wykonawca spowodował zerwanie umowy przez firmę Nurpol Prace Podwodne i Hydrotechniczne, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Inwestycja nie została dokończona a kierowcy musieli jeździć po placu budowy. Ta droga jest ważna nie tylko dla mieszkańców okolicznych miejscowości ale również tych, którzy podróżują w kierunku Bań i trasy S3.

W połowie lipca bieżącego roku prace ponownie ruszyły do przodu. Tym razem wykonawcą jest firma z Trzcińska-Zdroju Rol-Bud. Została ona wyłoniona poprzez zapytania ofertowe. Niebawem prace na przepuście mają zostać zakończone. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza