Ksiądz Marian Augustyn kończy posługę w Moryniu. Będzie nowy proboszcz


Ksiądz Marian Augustyn przestanie pełnić funkcję proboszcza parafii pw. Świętego Ducha w Moryniu. Od 1 września będzie pełnił posługę w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecin Dąbiu. 

Ksiądz znany jest w całej Polsce ze swojego zamiłowania do sportów motorowych i motocrossu, przez wiele lat był również organizatorem zawodów kolarskich i pikników crossowych w Przyjezierzu. 

Ksiądz Marian urodził się w 1975 roku, przyjął święcenia kapłańskie w 2000 roku, pochodzi z Oleśnicy w województwie świętokrzyskim. W parafii w Moryniu jest od 25 sierpnia 2006 roku (pełnił funkcję wikariusza), a od 19 marca 2013 roku jest proboszczem. 

Nie wiadomo jeszcze kto będzie nowym proboszczem parafii w Moryniu, która obejmuje również kościoły filialne w Dolsku, Gądnie i Przyjezierzu. 
Redakcja

1 Komentarze

  1. Nie wiadomo jeszcze kto będzie nowym proboszczem parafii w Moryniu, która obejmuje również kościoły filialne w Dolsku, Gądnie i Przyjezierzu. Skoro nie ma chętnych to przyjmę proboszczowanie gdzie mam wysłać CV ?

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza