Maturzyści już dziś mogą poznać wyniki z egzaminów


Od godziny 8.00 tegoroczni maturzyści są w stanie sprawdzić swoje wyniki z egzaminów. CKE zastrzegło jednak, że czas na publikację był do godziny 10.00. Stąd też mogły pojawić się lekkie opóźnienia. 


Od kiedy w Polsce ruszył strajk nauczycieli, egzaminy maturalne stały pod znakiem zapytania. Chodziło tu nie tylko o to, kto w tym czasie będzie pilnować uczniów podczas egzaminów. Głównym priorytetem było jednak sklasyfikowanie maturzystów. Między Szkolny Komitet Strajku pozytywną decyzję o tym podjął 23 kwietnia. Nauczyciele bez problemu mogli dokonać klasyfikacji.

Sesje maturalne rozpoczęły się 6 maja, uczniowie zmierzyli się wówczas z językiem polskim na poziomie podstawowym. Tego samego dnia, również język polski jedna na poziomie rozszerzonym. Dzień później odbyły się egzaminy z matematyki natomiast 8 maja - egzamin z języka angielskiego. Wyniki zostały ogłoszone dzisiejszego dnia.

Sprawdź swój wynik

Jak należy sprawdzić swój wynik? Przede wszystkim, musimy zalogować się na stronie OKE.Poznań. W okienku logowania, należy zaznaczyć opcję "serwis dla uczniów", następnie wpisać login i hasło. Jeżeli zgubiliśmy karteczkę z danymi, możemy udać się do szkoły. Powinniśmy otrzymać nowe informacje.

Aby zdać maturę, należy uzyskać minimum 30% z przedmiotów podstawowych. Jeżeli chodzi zaś o rozszerzenia, to w tym wypadku wystarczy jedynie podejść do danego egzaminu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza