Sławomir Błęcki wydał solowy utwór. Czy stanie się on wakacyjną piosenką? [video]Pod koniec czerwca w serwisie internetowym YouTube na kanale zespołu Olej pokazał się solowy utwór autorstwa Sławomira Błęckiego.  Czy możemy mówić o zakończeniu projektu?

Piosenka "Serce wina – Dalmacja Međugorje Hercegowina" światło dzienne ujrzała dokładnie 27 czerwca. Autorem tekstu oraz muzyki jest Sławomir Błęcki. W rozmowie z naszym dziennikarzem ujawnia inspirację do napisania takiej piosenki oraz co dalej z zespołem Olej.

Jaka była główna inspiracja do napisania takiego utworu? Jest to zupełnie coś innego, niż do tej pory mogliśmy słuchać (oczywiście mowa tu o kanale, na którym został umieszczony materiał)

o napisania tej piosenki zainspirowały mnie pobyty w chorwackiej Dalmacji i Hercegowinie. W pierwszym przypadku to piękno duchowe i materialne tej części świata, połączenie piękna natury (morze, góry, roślinność, klimat) i wytworów kultury (zabytki, miasta, gospodarność Chorwatów, którzy są małym, ale przedsiębiorczym narodem). Jeśli zaś chodzi o Hercegowinę, to tu duże wrażenie wywarł na mnie pobyt w Medziugorje, miejscu znanym z objawień maryjnych. Generalnie cała Dalmacja i Hercegowina przesiąknięta jest kultem matki. Przejawia się to w szczególnym szacunku do kobiety/matki oraz nabożeństwem do Matki Bożej. Gorąco zachęcam wszystkich do wyjazdu do Chorwacji. To bardzo piękny kraj, zaś ludzie są bardzo zbliżeni mentalnie do nas - w większości są katolikami, mówią podobnym językiem, są bardzo życzliwi Polakom (o ile ci szanują kraj Chorwatów), gościnni, serdeczni. Przywozi się stamtąd niezapomniane wrażenia, Chorwacja urzeka pięknem i po każdym pobycie chce się wracać tam ponownie.

Jeżeli chodzi o zespół, co dalej ... ? Czy po przez wydanie solowego numeru, zamierza prowadzić pan dalej takie działania? Na własną rękę ...

Co zaś się tyczy zespołu OLEJ, to można mówić o nim w czasie przeszłym ... niedokonanym  To był dobry muzycznie czas, udało się zrealizować wiele rzeczy, co było okupione setkami godzin pracy. Zostały nagrania, klipy i płyta. W swoim gatunku są to dobre, wartościowe rzeczy. Ale idziemy do przodu i realizujemy nowe projekty muzyczne. Jeśli chodzi o mnie, to - jeśli wystarczy mi napędu i determinacji - być może zrealizuję swój własny projekt muzyczny. Być może jedną z piosenek, która wejdzie na tę nową płytkę będzie właśnie "Serce wina - Dalmacja Međugorje Hercegowina". Kompozycje są gotowe, spokojnie zapełnią płytę, ale formuła jej realizacji będzie inna - będzie robiona spokojniej i raczej zupełnie solo ... Ale, jak śpiewała Anita Lipnicka - "wszystko się może zdarzyć"  

Pozdrawiam wakacyjnie Redakcję portalu Chojna 24 i jego Czytelników - Sławek Błęcki

Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza