Warsztaty wokalno -aktorskie w MOK w Moryniu zaowocowały nową współpracą muzyczną [foto]


W niedzielę 30 czerwca zakończyły się trzydniowe warsztaty wokalno – aktorskie w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Zajęcia prowadziły trenerki wokalne z Zielonej Góry Olga Olejnik i Marcelina Bienkiewicz. 

Panie z profesjonalnym przygotowaniem muzycznym nadal dokształcają się w nowoczesnych technikach wokalnych podczas warsztatów ze znakomitymi osobowościami ze świata muzyki jazzu, teatru i filmu. Brały udział w warsztatach min. z Melanie Charles, Judy Niemack, Wojciecha Myrczka, dr Agnieszki Borowiec. Uczestnicy moryńskich warsztatów mieli okazję poznać wiele autorskich ćwiczeń wokalnych. Trenerki opracowały indywidualne metody i ćwiczenia z emisji głosu. Młodzi wokaliści ćwiczyli pionizację samogłosek, trzymanie dźwięku w ruchu, budowanie śpiewu wielogłosowego, improwizowanie w harmonii, wyrównywanie rejestrów, rozwijanie brzmienia i barwy głosu, rozluźniania ciała i pozbywania napięć w ciele. Trudne ćwiczenia wokalne przeplatane były zabawami umuzykalniającymi.

Ponadto pani Olga poprowadziła wiele ciekawych ćwiczeń oddechowych, opartych na pracy przeponą. Dzieci po każdych zajęciach wychodziły z ogromną satysfakcją zdobycia nowych umiejętności i pokonania wielu trudności. Wokaliści, rodzice i instruktorzy są bardzo zadowoleni z nawiązania nowej współpracy pomiędzy pracowniami muzycznymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom ukończenia warsztatów wokalno - aktorskich pod kier. Olgi Olejnik i Marceliny Bienkiewicz, a trenerki otrzymały upominki promujące gminę Moryń, które uroczyście wręczyła Marta Cacek dyr. MOK w Moryniu.

Po zakończonych warsztatach otrzymaliśmy wiele pytań o organizację kolejnych podobnych kursów wokalnych. W związku z tym zapraszamy na kolejne szkolenia, które odbędą się jesienią tego roku.

Miejski Ośrodek Kultury dziękuje firmie POL -MARK za ufundowanie lodów uczestnikom warsztatów.

instr. muz.
Ewa Kwiecień

 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza