Wzięli udział w obozie w Krakowie, tam również zdawali egzaminy [foto]


W dniach 18-21 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się 46. Wschodnioeuropejski Obóz Letni Karate z udziałem 270 uczestników z Serbii, Rosji, Niemiec, Izraela, Turcji oraz Polski. Obóz prowadzony był przez prezydenta Światowej Organizacji Kyokushin World Federation Shihan Antonio Pinero 9 Dan z Hiszpanii, shihan Andrzeja Drewniak 9.DAN- Sekretarz Generalny KWF oraz shihan Lesława Samitowskiego 7.DAN szef KWF USA. 

Warto nadmienić, iż shihan Antonio Pinero jak i shihan Andrzej Drewniak byli osobistymi uczniami Wielkiego Mistrza Sosai M. Oyamy - twórcy stylu kyokushin. Chojnę, a co za tym idzie Powiat Gryfiński reprezentował sensei Tomasz Gibowski z UKS Karate Kyokushin Shodan oraz Daniel Gibowski i Tomasz Linkiewicz natomiast Moryński klub reprezentowali Marcin Florczak, Wiktoria Wiergowska oraz Wanessa Florczak. 

Ponadto z zachodniopomorskiego w obozie wzięli udział członkowie klubów należących do ZOZK m.in. z Tymienia, Szczecina, Postomina, Drawska, Złocieńca, Miastka oraz Szczecinka. 

Program obozu ukierunkowany był na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. Planowane były także egzaminy na stopnie kyu i dan w zakresie do 5 dan. Równolegle odbyło się Zgrupowanie KN, które poprowadził trenerzy sensei Maciej Sokołowski i shihan Robert Wajgelt. 

Podczas obozu Daniel Gibowski z Shodan Chojna oraz Wiktoria Wiergowska z Morynia zdali egzamin na 2 kyu – brązowy pas, natomiast Marcin Florczak na 3 kyu. Gratulujemy zdanego egzaminu. 

Wyjazd na obóz sfinansowany był z środków własnych klubu. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza