Budowa ścieżki rowerowej prawie na finiszu [foto]


Dobra wiadomości dla mieszkańców gminy Stare Czarnowo. Budowa ścieżki rowerowej jest już na finiszu.


Do wykonania pozostały jeszcze prace wykończeniowe oraz montaż oznakowań pionowych i poziomych.  To największa gminna inwestycja w zakresie aktywnej turystyki. Efekty powinniśmy poznać pod koniec sierpnia 2019 roku.

Mieszkańcy codziennie mogą obserwować postępujące prace. Plac budowy szybko zmienia się w długo wyczekiwaną ścieżkę.  Wykonawca inwestycji zrealizował już prace ziemne na odcinku należącym do gminy Stare Czarnowo. Na jednej części położono warstwę z mieszanki mineralno-bitumicznej. Na drugiej zaś jest asfalt.

Inwestycja prowadzona jest wspólnie z Gminą Miasto Szczecin, które partycypuje w kosztach przedsięwzięcia.  W tym przypadku dotyczy to drogi dla cyklistów o długości 250 metrów, która ma powstać w stolicy Pomorza Zachodniego, w ciągu ulicy Pyrzyckiej, a dokładnie od ulicy Topolowej do pętli autobusowej „Śmierdnica”. Tam też ulokowany zostanie parking typu Bike & Ride z wiatą i miejscami postojowymi. 

Dalej trasa przebiegnie już przez gminę Stare Czarnowo, po śladzie nieczynnej linii kolejowej. Połączy Szczecin z Kołbaczem i zakończy się w Starym Czarnowie, przy skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Szkolnej.

Projekt dofinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.  Koszt inwestycji wyniesie prawie 5,5 mln zł. Otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego unijne dofinansowanie to ponad 4,6 mln złotych.
fot. UG Stare Czarnowo
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza