Dookoła Polski przejechali na traktorze [foto] [video]Jerzy Rąpała, mieszkaniec Godkowa Osiedle (gmina Chojna) w okresie wakacji postanowił traktorem pokonać ponad 3500 kilometrów. Takiego wyczynu dokonał wraz z kolegą Janem Zarembą jadąc... zabytkowym traktorem. 
Mieszkaniec Godkowa podróżował na Zetorze 3011, natomiast Jan Zaremba na Fordzie Escorcie. Patronat nad wyprawą objął Klub "Traktor i Maszyna". W międzyczasie starali się odwiedzić różne zloty, kolekcjonerów, skanseny oraz wiele innych ciekawych miejsc. Jednym z nich było miejsce spoczynku świętej pamięci Magdaleny Figury, czyli pierwszej traktorzystki w Polsce. Średnio dziennie przejeżdżali od 20 do 50 km.


- Jestem zadowolony z trasy — mówi nam Jerzy Rąpałajakby trzeba było pojechać drugi raz, nie byłoby problemu — dodaje.

Pan Jerzy to były pracownik chojeńskiego pogotowia, mówi nam, że status emeryta pozwala mu robić to co lubi. Mimo licznych planów zawsze może liczyć na wsparcie żony i przyjaciół. W jego kolekcji można znaleźć wiele ciekawych maszyn, między innymi Ursusa C-45.

O kolekcji Państwa Rąpałów pisaliśmy już jakiś czas temu w artykule Zobacz niesamowitą kolekcję zabytkowych ciągników Państwa Rąpałów.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza