Kolejne środki finansowe przyznane dla Cedyni


W sobotę 31 sierpnia 2019 r w Cedyni będzie realizowane pierwsze z dwóch działań zawartych w projekcie pt. „Polsko- niemieckie tradycje dożynkowe i wspólna przyszłość – Cedynia 2019”. 

W ramach działania odbędą się warsztaty: malowania na wodzie tkanin i papieru, druk na tkaninie naturalnymi metodami, wyplatania wieńców dożynkowych i plenerowe warsztaty plastyczne. Odbędą się również konkursy: na najładniejszy wieniec dożynkowy, na dożynkowy bochen chleba, potrawy kulinarne pt. „Smaki naszych babć”, na najpiękniejszy bukiet kwiatów i rzut wałkiem do celu oraz slalom sołtysa.

Podczas trwania imprezy wystąpią dla polsko – niemieckiej publiczności zespoły z Polski i Niemiec a na stoliku będzie wyłożona kronika w której każdy będzie mógł zaznaczyć swoją obecność i podzielić się wrażeniami ze spotkania. Na zakończenie dnia zabawa taneczna dla wszystkich.

Całkowita wartość projektu 24 189,50 euro. Został on dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa ( Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania).

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza