Koncert patriotyczny „Tym, którzy zginęli dla Polski” [foto]Na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach odbył się koncert patriotyczny pt. „Tym, którzy zginęli dla Polski”.Wydarzenie zostało sfinansowane z Programu Społecznik 2019-2021, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki oddanym głosom internetowym przez mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, mogliśmy spotkać się w wyjątkowej scenerii w tym dniu. Cmentarz wojenny na czas koncertu został podświetlony w barwy narodowe.

Przybyli goście mogli wysłuchać wykonania muzycznego Kwartetu Ba-Rock ze Szczecin oraz chóru Sanctus z Morynia. 

W trakcie koncertu organizatorzy z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, przypominali najważniejsze wydarzenia, które towarzyszy żołnierzom Polskim oraz ludności cywilnej w latach 1939 -1945 r, w tym również poległych żołnierzy Wojska Polskiego uczestniczących w forsowaniu rzeki Odry w kwietniu 1945 roku.

Taka formuła koncertu odbyła się po raz pierwszy na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Cieszy się bardzo z dużej frekwencji.

Organizatorami koncertu było Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej, Gmina Mieszkowice oraz Katarzyna Kupczyk.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc: muzykom z Kwartetu Ba – Rock ze Szczecina, chórowi Sanctus z Morynia, pracownikom Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mieszkowicach, Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starych Łysogórek i Zielina, Centrum Kultury w Chojnie, studentom - żołnierzom Legii Akademickiej, odbywającym szkolenie w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie, Kołu Gospodyń Wiejskich ze Starych Łysogórek, Panu Kamilowi Wolickiemu, Pani Ewelinie Bednarz, Panu Krzysztofowi Piaseckiemu, Panu Mariusz Sikorze.fot. dost.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza