Miłośnicy latania spotkali się w Żelichowie


W ubiegły weekend w Żelichowie odbył się II Paralotniowy Piknik na dzikim zachodzie Polski. Aeroklub Szczeciński (sekcja paralotniowa), grupa Motoparalotnie nad Odrą oraz paralotniarze z wielu zakątków Polski spotkali się na startowisku aby wspólnie polatać i spędzić aktywnie czas.

Piknik zaczął się już w piątek, po przybyciu gości zrobiliśmy sobie pierwsze wspólne latanie nad startowiskiem , po lotach gdy zaszło już słońce rozpaliliśmy ognisko i długo rozmawialiśmy sobie o naszej wspólnej pasji.

Sobota przywitała nas lekko za silnym wiatrem, na szczęście wiatr zaczął słabnąć i pojawiło się słońce. Po godzinie 12 zrobiliśmy pierwszy zaplanowany konkurs "uskrzydlamy zachodniopomorskie" - zabawa polegała na jak najdłuższym utrzymaniu skrzydła nad głową. Rywalizację wygrał Maciej ze Szczecina, a walczyć było o co, Maciej wygrał puchar Pani dyrektor Aeroklubu Szczecińskiego, oraz kurs spadochronowy w Szczecinie. W oczekiwaniu na popołudniowy "warun" loty zaczęli piloci swobodni, czyli latanie bez silnika. W międzyczasie sprawdzaliśmy siłę ciągu napędów paralotniowych oraz wymienialiśmy się doświadczeniem.

Po godzinie 16 wystartowaliśmy do zabawy nawigacyjno - edukacyjnej polegającej na poleceniu trasy według planu który każdy z pilotów dostał i opracował przed startem. Celem tej zabawy było pokazanie pilotom walorów naszego regionu, oraz pochwalenie się widokami które towarzyszą nam na co dzień podczas lotów...

Piloci nie lecący w konkurencji wystartowali i zwiedzali nasz piękny rejon według swojego planu. Lataliśmy do zachodu słońca, po lądowaniu ostatniego pilota ogłosiliśmy wyniki zabawy nawigacyjnej, wygrała pilotka Iwona z Bydgoszczy. Później paliliśmy ognisko i rozmawialiśmy o naszej pięknej pasji do samego rana.

Niedziele zaczęliśmy od wspólnego śniadania po którym zrobiliśmy parę lotów po bliskiej okolicy startowiska. Po godzinie 12 zmęczeni lecz bardzo zadowoleni zaczęliśmy rozjeżdżać się do domów.

Jesteśmy bardzo dumni że mamy tak duże i wspaniałe startowisko, tutaj podziękowania należą się dla Pana Tomasza, gospodarza tego terenu. Że mamy tak wielu zaprzyjaźnionych pilotów którzy chętnie nas odwiedzają, i możemy latać nad przepięknym terenem, który jest w naszym i Waszym sąsiedztwie. Każdy kto chciał by zobaczyć nasz region z góry zapraszamy na nasz Facebook - @Motoparalotnie - Motoparalotnie nad Odrą

Osoby które chciały by zgłębić temat paralotniarstwa lub marzą o tym aby samemu zacząć spacery po niebie prosimy o kontakt z nami. Chętnie pomożemy :)

Pozdrawiamy
Zakochani w lataniu - Grupa Motoparalotnie nad Odrą
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza