Policja chce karać za blokowanie dróg dojazdowych do pojemników na odpady [foto]


Właściciele i użytkownicy pojazdów będą musieli uważać gdzie parkują, policjanci zamierzają karać mandatami karnymi osoby, które będą blokowały drogi dojazdowe do pojemników na odpady. 

Przez źle zaparkowane samochody, kłopoty z wykonywaniem swojej pracy mają pracownicy firmy wywożącej odpady. Funkcjonariusze na terenie gminy Myślibórz mają wyciągać konsekwencję wobec osób łamiących prawo. 

- Coraz częściej, do Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzy docierają informacje o nagminnym łamaniu zasad przez użytkowników pojazdów, którzy blokują drogi dojazdowe do miejsc składowania śmieci. Jak wiadomo, na terenie Myśliborza znaczna ilość dróg prowadzi do miejsc parkingowych na osiedlach na których wyznaczone są miejsca składowania odpadów komunalnych. Niestety brak wyobraźni użytkowników pojazdów, którzy zastawiają bądź blokują swoimi pojazdami dojazd do tych miejsc stanowi duże utrudnienie dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości na terenie Myśliborza a także całej Gminy. Służby te mają duży problem aby dotrzeć do miejsc składowania śmieci i na bieżąco je odbierać - informuje aspirant sztabowy Jacek Poleszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. 

Parkowanie przy pojemnikach to nie tylko utrudnienia dla pracowników komunalnych, którzy je opróżniają ale również realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w przypadku powstania pożarów.

W przypadku powtarzających się sytuacji związanych z zastawianiem bądź blokowaniem dojazdu do tych miejsc na terenie Gminy Myślibórz, w stosunku do właścicieli pojazdów oraz ich użytkowników będą wyciągane przez myśliborskich policjantów konsekwencje, poprzez nakładanie grzywien w drodze mandatów karnych bądź kierowania wniosków o ukaranie do Sądu.Prześlij komentarz

Nowsza Starsza