Warsztaty "Bliżej Opery" w Moryniu [foto]


Opera na Zamku w Szczecinie przygotowała cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych „Bliżej Opery” dla dzieci i młodzieży mieszkających poza Szczecinem. Warsztaty te przygotowały i prowadzą w wybranych Domach Kultury Anna Basek i Marta Peszko. 

Jedno z tych spotkań odbyło się 21 września w sali Geoparku w Moryniu. Udział wzięły dzieci z gmin: Moryń, Mieszkowice i Cedynia. Młodzi uczestnicy poznali tajemniczy świat opery przebierając się w przeróżne postacie teatralne i ucząc się pojęć muzycznych. Zobaczyli również przygotowania za kulisami opery dzięki wirtualnemu spacerowi, zajrzeli min. do kabiny realizatorów, pracowni krawieckiej, odkryli ciekawostki w podziemiach opery, nauczyli się rozpoznawać rodzaje głosów w śpiewie operowym, byli świadkami montażu scenografii i charakteryzacji postaci.

Ponadto spróbowali sił w dziecięcej orkiestrze operowej grając na instrumentach perkusyjnych pod batutą gościa tego spotkania, Katarzyny Borowskiej- dyrygenta dziecięcej orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie. Spotkanie warsztatowe odbyło się w twórczej i bardzo przyjaznej atmosferze, panie przybliżyły operę dzieciom atrakcyjnie i zachęciły do uczestniczenia w spektaklach operowych.Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały wiele pamiątek tematycznych od organizatorów z Opery na Zamku w Szczecinie. Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje wyjazd do Opery na familijny spektakl „Alicja w krainie czarów”. 

instruktor muzyki 
Ewa Kwiecień
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza