Wilki i Francesco Napoli gwiazdami Dnia Energetyka w Gryfinie


W sobotę 7 września na Stadionie Miejskim w Gryfinie odbędzie się Dzień Energetyka. Tegoroczne wydarzenie związane jest z obchodami 45-lecia istnienia elektrowni Dolna Odra.
Organizatorem Dnia Energetyka jest Polska Grupa Energetyczna Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra oraz Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

W programie festynu znajdzie się wiele atrakcji dla gryfinian w każdym wieku. O godzinie 12 odbędzie się mecz piłki nożnej: oldboje Pogoń Szczecin i pracownicy Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra. O 14 ruszy bieg na dystansie ok. 4.500 metrów (wokół stadionu). Kiedy na trasie zmagać się będą biegacze, o 14 na scenie wydarzenia odbędzie się spektakl dla dzieci. Na 14.15 zaplanowano występ Zakładowej Orkiestry Dętej Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra. Oficjalne otwarcie festynu nastąpi o godzinie 15.30. Wówczas przewidziano także wręczenie nagród za udział w imprezach sportowych. O godzinie 16.30 na scenie zaprezentuje się Kabaret Zachodni. Na godzinę 18 zaplanowano koncert Francesco Napoli. Z kolei o godzinie 20 rozpocznie się koncert legendy polskiego rocka - zespołu Wilki. Około godziny 21.30 odbędzie się pokaz laserowy.

Na uczestników wydarzenia czeka także wiele innych aktywności. W strefie Atrakcji Dla Dorosłych m.in. sumo na wesoło, siłomierz kopacz i bokser, konkursy i gry zręcznościowe z nagrodami. W Strefie Atrakcji Dla Dzieci będą czekać dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, foto budka czy wata cukrowa. Z kolei w Strefie Dobrej Energii znajdzie się punkt propagowania udzielania pierwszej pomocy, konkurs wiedzy o Oddziale Elektrowni Dolna Odra czy punkt informacji o byciu dawcą szpiku.

Artyści Dnia Energetyka 2019

Wilki - jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Na czele grupy stoi główny autor tekstów i piosenek, wokalista i gitarzysta Robert Gawliński. W trakcie trwającej od początku lat 90. kariery Wilkom udało się wylansować wiele niezapomnianych przebojów jak: "Son of the Blue Sky", "Moja Baby","Bohema" czy "Baśka".

Francesco Napoli - legenda italo disco. Śpiewa, komponuje i pisze teksty. Karierę rozpoczął w latach 80. w Niemczech, gdzie szybko stał się popularny dzięki piosenkom wykonywanym w stylu pop, śpiewanym w języku włoskim. W 1988 Napoli po raz pierwszy przyjechał do Polski na zaproszenie organizatorów Festiwalu w Sopocie. Jego ostatnia płyta "Lady Fantasy" sprzedała się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w 44 krajach. Najbardziej znane piosenki Napoli: "Balla Balla", "Borneo", "Piano piano", "Marina", "Ciao Italia".

Kabaret Zachodni, wcześniej Kabaret Słuchajcie, powstał w 1998 roku. Grupa wywodzi się i nieustannie działa w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji i niezwykła umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański i Karolina Kuras.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza