Wokaliści z MOK w Moryniu na festiwalu w Gdyni [foto]Wokaliści z MOK w Moryniu wzięli udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Gdynia Open 2019", który odbył się w dniach od 26 do 30 sierpnia. 


Kwalifikacje do uczestnictwa w festiwalu dał pierwszy etap przesłuchań, który odbył się na na podstawie nadesłanych nagrań. Finałowe przesłuchania trwały 3 dni i odbywały się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Czwartego dnia odbyły się również integracyjne warsztaty festiwalowe. Muzyczna impreza zakończyła się Galowym Koncertem w Muszli Koncertowej przy Gdyńskim Teatrze Muzycznym. Organizatorami byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Laboratorium Innowacji Społecznych i Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 3 w Gdyni. 


W finałowych przesłuchaniach udział wzięło ponad 600 uczestników z całej Polski. W Jury zasiadały znane osobistości ze świata muzyki: Wiliam Malcolm, Marcin Spenner oraz Jerzy Petersburski, który poza sędziowaniem w wielu międzynarodowych festiwalach, jest nam znany z projektów muzyczno – telewizyjnych, min. Petersburski Music Show. Udział w „Gdynia Open 2019” był ogromnym doświadczeniem muzycznym, gdyż na scenie festiwalowej wystąpili artyści, którzy są laureatami wielu konkursów, również poza granicami Polski. Wydarzenie to zainspirowało moryńskich uczestników wieloma pomysłami scenicznymi i zapoczątkowało nową współpracę pomiędzy instruktorami z różnych stron Polski. Celem w/w współdziałania będzie utworzenie nowego repertuaru wokalnego w musicalowych aranżacjach. Dodatkową atrakcją dla moryńskich dzieci było zwiedzanie i poznanie i najciekawszych miejsc Trójmiasta.


Moryński Ośrodek Kultury w Moryniu reprezentowały solistki Agata Kowalczyk i Agata Kwiecień oraz zespół Wesołe Nutki (Hanna Wołodźko, Giannis Podgórny, Agata Kwiecień). Udział w wyjątkowym Festiwalu „Gdynia Open” zawdzięczamy wielu sponsorom, do których kierujemy najszczersze podziękowania, a są to: Zbigniew Tybulczyk (Zakład Rolny Moryń Dwór), Robert Caban ( Autokarowe Usługi Turystyczno – Osobowe Robert Caban), Paweł Jędras (Stodoła Pizza-Pub w Mieszkowicach), Małgorzata i Tomasz Siergiejowie (Hodowla Koni w Żelichowie).

instr. muz. Ewa Kwiecień 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza