40. rocznica utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego w Gryfinie [foto] [video]


W piątek 11 października w Gryfinie zorganizowane zostały obchody 40. rocznicy utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego. 


Rano na ulicy Słowiańskiej w Gryfinie odsłonięta została tablica upamiętniająca powstanie Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego. W wydarzeniu wziął udział prezez Instytut Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarka. 

Następnie uroczystości przeniosły się do sali audiowizualnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie gdzie odbył się panel historyczny z udziałem dr Jarosława Nei, dr Arkadiuszem Kazańskim, dr Marcinem Stefaniakiem, dr Michałem Paziewskim, który moderowała dr Marta Marcinkiewicz. 

Odbyła się również dyskusja z przedstawicielami opozycji PRL - Stefanem Kozłowskim, Janek Witkowskim, Mirosławem Witkowskim, Ludwiką Wujec, Henrykiem Wujcem i Zbigniewem Jakubcewiczem. Moderatorem tej części był Michał Ruczyński z oddziału IPN w Szczecinie. 

Na koniec odbył się przedpremierowy pokaz filmu "Przebudzenie" zrealizowany przez szczeciński oddział IPN i TVP Szczecin. 
Całe spotkanie można było na żywo oglądać w internecie, na zlecenie IPN transmisję przeprowadził nasz portal. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza