Reklama [góra]Assistance krótkoterminowe na wyjazd zagraniczny – zobacz, co musisz o nim wiedzieć


Nawet najbardziej doświadczeni kierowcy wiedzą, że niektórych sytuacji na drodze po prostu nie da się przewidzieć. Dotyczy to nie tylko stłuczek, ale też bardziej trywialnych sytuacji, takich jak choćby problemy z akumulatorem czy brakiem paliwa. W takich okolicznościach pomóc może ubezpieczenie assistance, z którego można skorzystać także w wariancie krótkoterminowym. Warto skorzystać z takiej opcji przy dalszych wyjazdach, a już w szczególności do innego państwa. 

Czym jest assistance krótkoterminowe? 

Ubezpieczenie assistance ma charakter dobrowolny i ma stanowić pomoc dla kierowcy w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Często opcja taka jest dostępna wraz z pakietem OC/AC, lecz nie wszyscy odczuwają potrzebę posiadania takiego zabezpieczenia przez cały rok. Planując podróż, warto zatem pomyśleć o assistance krótkoterminowym, które oferowane jest zwykle w wersjach na 7, 15 lub 30 dni. Poszczególne oferty różnią się zależnie od danego towarzystwa – mogą również odbiegać od siebie ceną i zakresem, a także tym czy ubezpieczenie będzie dostępne tylko na terenie Polski, czy też całej Europy. 

Dobre ubezpieczenie assistance na wyjazd zagraniczny (tutaj więcej: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-assistance-krotkoterminowe-co-warto-wiedziec/) nie musi być wcale gorsze niż wykupiona polisa całoroczna, lecz trzeba zwrócić uwagę na to, aby ubezpieczenie obejmowało: naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie samochodu, transport kierowcy wraz z pasażerami, pomoc przy zmianie koła czy awarii akumulatora, samochód zastępczy oraz dostarczenie informacji jak postępować w razie wypadku bądź awarii. 

Jaki jest koszt takiego ubezpieczenia i na jakie jeszcze aspekty trzeba uważać? 

Podobnie jak w przypadku innych produktów ubezpieczeniowych, tak i cena assistance nie jest jednoznacznie ustalona i zależy od paru czynników. Poszczególne towarzystwa rozpatrują doświadczenie oraz profil kierowcy, zakres ubezpieczenia czy długość jego obowiązywania. Warianty krótkoterminowe zwykle nie wiążą się jednak z wielkimi wydatkami, ponieważ opłaty sięgają około kilkudziesięciu złotych za kilka dni, co nie jest dużym obciążeniem w porównaniu z ewentualnymi kosztami, które kierowca może ponieść przy awarii za granicą. Jeśli interesuje Cię zakup taniego ubezpieczenia (przeczytasz więcej na stronie http://ubezpieczenie24.org/)

Przed podjęciem decyzji o zawarciu takiej umowy trzeba się jednak upewnić czy dane ubezpieczenie będzie odpowiednie pod kątem konkretnego wyjazdu. Warto zwrócić uwagę na punkty dotyczące minimalnej odległości od miejsca zamieszkania, od której zaczyna obowiązywać ochrona takiego ubezpieczenia, czy też ustalony maksymalny limit odległości, na jaką może być holowany samochód.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.