Był pod wpływem narkotyków i nie zatrzymał się do kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia


Nawet do pięcu lat więzienia grozi 21-latkowi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w okolicach Myśliborza. To nie jedyny wybryk młodzieńca, okazało się, że był pod wpływem narkotyków. 

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 24 marca 2019 r. na drodze publicznej pomiędzy miejscowościami Myślibórz – Myśliborzyce – Kolonia Myśliborzyce, kierował samochodem marki Volkswagen, znajdując się przy tym pod wpływem środka psychotropowego w postaci amfetaminy oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania polecenia zatrzymania pojazdu przez funkcjonariuszy Policji, którzy poruszali się oznakowanym służbowym radiowozem policyjnym, używając przy tym sygnałów dźwiękowych i świetlnych i kontynuował jazdę,

W wyniku pościgu sprawca został zatrzymany, a przeprowadzone badania wykazały, że kierował on pojazdem znajdując się pod wpływem środka psychotropowego w postaci amfetaminy.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie. Za kierowanie pojazdem pod wpływem amfetaminy i niezatrzymanie się do kontroli policyjnej grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza