Reklama [góra]Ciężarówka z drewnem wyjechała wprost pod auto [video]


Ten manewr kierowcy pojazdu ciężarowego mógł zakończyć się poważnym wypadkiem. Pojazdy wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżające auto osobowe. Zdarzenie nagrała kamera umieszczona w jednym z pojazdów. 


Na filmie widać tzw. wymuszenie pierwszeństwa. Ciężarówka załadowana drewnem, która dodatkowo ciągnie za sobą przyczepę wjechała z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 31 gdy z naprzeciwka jechała osobówka. Kierowca mniejszego pojazdu na szczęście zdążył wyhamować, aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby jechał nieco szybciej. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 października w Chojnie na skrzyżowaniu ulic Barwickiej, Kościuszki i Polnej.

Film otrzymaliśmy od naszej czytelniczki. 

13 komentarzy:

 1. Ogólnie ulica Barwicka jest niebezpieczna. Kierowcy wykorzystują prosty odcinek drogi rozwijając duża prędkość. A obok chodnikiem blisko drogi chodzą piesi. Bardzo niebezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko ciekawe z jaka predkoscia jechala Pan/Pani z osobówki......

  OdpowiedzUsuń
 3. W terenie zabudowanym jest 50km/h. Myślisz, że z małym dzieckiem w foteliku jechał/a by szybciej ? Wątpię

  OdpowiedzUsuń
 4. Wystarczy spojrzeć dokładnie pojazd jest przed znakiem ostrzegawczym jeszcze ma dość do skrzyżowania poprzedzający go pojazd osobowy sygnalizuje skręt w prawo i pojazd ciężarowy wykonuje manewr skrętu w lewo .Wystarczy jechać wolniej i przede wszystkim KULTURY KULTURY dla innych kierowców?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przecież to jest duży samochód, skręca wolniej od osobówek. Mówisz kultury ? Samochód skręca w prawo ale inne jadące za nim jadą prosto. Weź się zastanów co ty byś zrobił. Widać że osobowy nagrywajacy nie jedzie szybko... Jeżeli bronisz ciężarowe to pewnie dlatego, że sam nimi jeździsz. Większy może więcej prawda ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witamy panie Robercie!!! �� Tak trzymać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielce mi afera jak miał wyjechać? Jak każda pi*da wjezdza z 80k/h do Chojny i wielka Afera że wyjechał jak pewnie stał z 30 min

  OdpowiedzUsuń
 8. Ot pegerusy sobie kamerki pokupywali i teraz wielkie spoleczniaki. Z drugiej strony ciekawe czy autor tego nagrania jest tak przepisowy?

  OdpowiedzUsuń
 9. Autorka nagranie niech pojeździć takim autem to zrozumie co to jest kierować dużym samochodem tak samo jak omijają niektórzy samochodami rowerzystów nie zachowując odległości. Reasumując trochę życzliwości w każdym wypadku na drogach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wystarczyło troszeczkę zwolnić i pozwolić ciezarowce na ten manewr .Wszyscy powini chociaż raz na jakiś czas być rowerzystami pieszymi kierowcami ciężarówek i spojrzeć na sytuacje drogowe z innej perspektywy
  .Więcej życzliwości.

  OdpowiedzUsuń
 11. To nie zmienia faktu kto miał ustąp pierwszeństwa? Zestaw czy osobówka? Gdyby widział z daleka, że stoi i czeka owszem pewnie i by się zatrzymał na środku drogi i by go puścił ale widząc , że podjeżdża i nawet na chwilę się nie zatrzymuje widząc, że pierwszy skręca w prawo od razu jedzie? Pomyślcie jak byście zareagowali a nie uczucie życzliwości...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciężarówki z drewnem jadąc Barwicką od Godkowa żeby nie hamować nagminnie mijają wysepkę lewą stroną.Po rozładunku jak wracają puste to jadą od str. miasta 90km/h w terenie zabudowanym gdzie jest ograniczenie do 50.Ale najlepiej jest na Barwickiej w soboty po godzinie 16 jak debile w BMW (większość) oraz motocykliści jadą 140km/h.Czekam aż taki idiota spotka ciężarówkę z drewnem której kierowca żeby nie hamować pojedzie sobie lewą stroną wysepki...

  OdpowiedzUsuń
 13. Czas chyba zrobić porządek na tej ulicy. Może działający fotoradar?

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.