Dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy, za nadmierną prędkość


Kolejne osoby przekraczają dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym straciły prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie trwają wzmożone kontrolne w zakresie ujawniania kierujących pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji i wypadków drogowych, których skutki są bardzo poważne. Dlatego funkcjonariusze Ruchu Drogowego jako jeden z priorytetów stawiają sobie zmniejszenie ilości wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. 

W zeszłym miesiącu policjanci Zespołu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie ujawnili dwa przypadki nadmiernej prędkości na obszarze zabudowanym. W czasie przeprowadzonej kontroli obaj kierujący mieli „na liczniku” ponad 100 km/h, przy obowiązującej prędkości 50 km/h. Zgodnie z art 135 ust. 1 pkt. 1a lit. a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowych, kierującym zatrzymano Prawo Jazdy na okres trzech miesięcy, zostali również ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz otrzymali przewidziane w prawie punkty karne. 

Pierwsza kontrola, w czasie której doszło do przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym o 50 km/h miała miejsce 11.09.2019 r. w Cedyni na ul. Czcibora, a druga 28.09.2019 r. w Starej Rudnicy. Kontrole będą kontynuowane na terenie całego powiatu gryfińskiego, w czasie których funkcjonariusze Ruchu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, będą skutecznie eliminować powyższe zagrożenia, zwłaszcza te najbardziej niebezpieczne.

W związku z powyższym policja apeluje o przestrzegania ograniczeń prędkości tym bardziej, że okres jesienno-zimowy nie sprzyja jeździe z nadmierną prędkością.
Redakcja

2 Komentarze

  1. Zapraszamy do Strzelczyn Rurka Grzybno bedzie dwóch w ciągu 10 minut.Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobrze,popieram takie kontrolę. Może w końcu nauczą się normalnie jeździć.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza