Reklama [góra]Komenda Powiatowa Policji "od środka". Policjanci zorganizowali dzień otwarty [foto]


Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przyciągnął sporą ilość osób zainteresowanych pracą policji a być może również pracą... w policji. 

Od godzin porannych komenda zwiedzana była przez uczniów klas mundurowych, zarówno klasy policyjne z gryfińskiego liceum, jak i klasy wojskowe z chojeńskiej szkoły. Oprócz samego zwiedzania budynku, przeprowadzone zostały przez sierż. Huberta Lewandowskiego zajęcia z taktyki i techniki interwencji, a następnie uczniowie udali się na strzelicę, gdzie zajęcia poprowadził st. sierż. Artur Celebudzki. 

Kolejną "atrakcją" dla zwiedzających było wcielenie się w rolę przewodnika psa służbowego. Mł. asp. Hubert Wroński wraz ze swoim pupilem Gają zaprezentowali jak wygląda tropienie, po czym każdy chętny mógł spróbować swoich sił jako przewodnik. Najpierw trzeba było pod okiem specjalisty przygotować psa do tropienia, następnie podjąć trop, a póżniej przejśc już do samego tropienia. Następnym punktem zwiedzania był sprzęt transportowy jakim dysponuje Nasza komenda. Zwiedzający mogli obejrzeć oraz zasiąść za kierownicą m.in BMW 330i, Kia Ceed, VW T-6, czy też motyckla służbowego Honda CBF1000.

W południe w sali odpraw odbyła się konferencja historyczna z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej. W konferencji udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie insp. Ireneusz Winnicki wraz z zaproszonymi gośćmi: Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Ks. Dziekan Janusz Mieszkowski, Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła Terenowego w Gryfinie Czesław Turkiewicz, Burmistrz Gminy Moryń Józef Piątek, Wójt Gminy Banie Arkadiusz Augustyniak, Komendant Straży Miejskiej w Gryfinie Roman Rataj, Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Gryfinie Arkadiusz Rybicki, pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Gryfinie Iwona Wielińska, a także uczniowie klasy 3c o profilu policyjnym z I Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie oraz funkcjonariusze KPP w Gryfinie. Konferencja poprowadzona została przez Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie kom. Roberta Pannę.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.