List od czytelnika: Dlaczego nie będę głosował na PiS cz. 2


A to dlatego, że politycy PiS niemal od zawsze swoją agitację polityczną opierają bardzo często na kłamstwie i oszczerstwach. Wprost obrzydliwym kłamstwem jest głoszenie, że za rządów koalicji PO-PSL w latach 2007-2015 poziom życia Polaków spadł a Polska popadła w ruinę. 

Wszem i wobec wiadomo, że poziom życia obywateli zależy od ich dochodów oraz cen towarów i usług na rynku. 

dochodów obywateli czyli na Średniej Płacy Krajowej (ŚPK) i wypłacanych emeryturach. Uważam, iż przychody osób pracujących wyrażone tu w ŚPK i wypłacane emerytury zapewniają byt materialny wszystkich obywateli. 

Dochody Polaków w latach sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL przedstawiają się następująco: 

ŚPK w roku 2007 wynosiła - 2691 zł 
w roku 2015 wynosiła -3899 zł 

Wzrost za 8 lat wynosi 44,9% co daje średni wzrost roczny 5,6% 

Emerytury

Przepraszam, ale tu podam tylko wskaźniki procentowe 
Wzrost za 8 lat - u mnie - 55,9% u mojej żony- 75,3% 
Wzrost średni roczny - 6,9% -//- -//- - 9,4% 

A oto dochody Polaków w latach 2015-2018 w latach sprawowania władzy przez PiS. 
ŚPK w roku 2015 - wynosiła 3899 zł 
w roku 2018 - wynosiła 4585 zł 

Wzrost za okres 3 lat wyniósł 17,6% co daje około 6% rocznie – pięknie nieco lepiej niż za 
PO-PSL. 

Oto dochody Polaków emerytów: 

Emerytury

Wzrost za okres 3 lat u mnie - 3,6% u mojej żony - 6,3% 
Wzrost średni za rok -//- - 1,2% u mojej żony - 2,1% 

Z tego co zapisano wyżej, nie trudno zauważyć, że w latach sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL, ŚPK wzrastała wyraźnie przez całe 8 lat. Tak samo a nawet o większy wskaźnik procentowy wzrastały emerytury Polaków. 

Dlaczego więc politycy PiS głoszą, że poziom życia polaków spadał w tym okresie. 

Moim zdaniem po to by odwrócić uwagę polaków od bardzo poważnego spadku wskaźnika wzrostu wypłacanych emerytur w latach 2015-2018 (w latach sprawowania władzy przez PiS), w porównaniu z okresem z lat 2007-2015( lata sprawowania władzy przez koalicje PO-PSL). 

Celem przekazania czytelnikom poszerzonej informacji dodam, ze w latach 2007-2015 wskażnik wzrostu cen towarów i usług wahał się w granicach 2% a w roku 2015 osiągnął nawet wzrost ujemny – 0,9% (minus) czyli nie wzrost a spadek cen. 

Z moich poszukiwań i analizy uzyskanych danych wynika, ze roczny wzrost ŚPK za rządów PIS jest porównywalny z tym okresu rządów koalicji PO-PSL. W obu okresach zbliżony do około 6 %. Natomiast średni roczny wzrost wypłacanych emerytur za rządów PiS 2015-2018 jest kilkakrotnie niższy od tego z okresu sprawowania władzy przez koalicje PO-PSL 2007-2015. W moim przypadku jest to spadek z 7 do 1,2 % a mojej żony z 9,4 do 2,1%. 

Zauważcie państwo jaka hipokryzja ze strony pisowskiej władzy. Nie waloryzuje się emerytur przez 3 lata o jakiś przyzwoity wskaźnik wzrostu. Chociażby o ten średni 7% z lat 2007-2015 a potem z wielka pompą rzuca się emerytom jednorazowo 888 zł i trąbi wszem i wobec jacy to my jesteśmy chojni. Jak bardzo dbamy o emerytów. Kamuflując tym samym utracone przez emerytów kilkakrotnie większe kwoty polskich zł w wypłacanych mizernie waloryzowanych emeryturach. 

To wstyd wygłaszać i rozpowszechniać nieprawdziwe (nieprawdziwe- to delikatnie powiedziane) to fałszywe niegodne polityka jakże często godzące w dobre imię innych ludzi informacje. 

Dlatego nie będę głosował na PiS ! 

Wszystkie dane liczbowe dotyczące ŚPK i cen towarów i usług są pozyskane z Internetu a dotyczące emerytur z posiadanej dokumentacji emerytalnej- mojej i mojej żony.

Kazimierz Pawlik

Redakcja

30 Komentarze

 1. A ja będę głosował na PIS ba za ich kadencji żyje się mi i mojej rodzinie lepej. A Pan Kazimierz razem z red. mogą sobie agitacje prowadzić jak i kiedy chcą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też żyje się lepiej, ale na PIS i pozostałe lewactwo nie zagłosuję. Nie chcę żyć na konto przyszłych pokoleń. PIS robi tylko zamieszanie jak w grze w 3 karty, na razie wszyscy wygrywają a później obudzimy się z ręką w nocniku.

   Usuń
 2. Panie KAZIMIERZU czaspogodzić się z nową rzeczywistością. Pana czasy skończyły się no i nareszcie!!

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja NIE będę GŁOSOWAĆ na PiS! Bo ja nic od nich nie dostaje! A muszę płacić na PATOLE którą widzę na co dzień! A dać to mogę w mordę Kaczyńskiemu i jego "Prawdziwe Polskim Złodziejom"!!! Jestem bynajmniej uczciwy i nie załatwiam nic po znajomości i śmiem twierdzić, że jest gorzej niż 4-lata temu! Wiem, że PGR-usy i inna Polska PATOLA klaszcze dla Rydzyka i Kaczyńskiego bo są na tyle zacofani i mało inteligentni, że tylko widzą same PLUSY+++ wokół siebie! Oligarchowie i Cwaniaki z PiS sobie pójdą a MY z długami zostaniemy! A namawianie zaślepionych ludzi do robienia czegoś racjonalnego jest błędem! Tak więc czeka nas kolejne kilka lat POŚMIEWISKA z POLAKÓW w Cywilizowanym ŚWIECIE!!! mgr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie jest ten cywilizowany świat człowieku pytam się gdzie on jest ???Wyjdź z szafy i jedź w ten świat to zobaczysz że cywilizacja została tylko w krajach słowiańskich tam gdzie ludzie wierzą w Boga jedynego prawdziwego .Twój cywilizowany świat już nie wierzy w nic.

   Usuń
  2. Wdupie byłeś i gównoo widziałeś czy też wiesz! :DDD

   Usuń
  3. A piszesz o "patoli" :) Zero merytoryki, jedynie atak i nawet groźba pada w tym bardzo słabym, standardowo bez konkretów komentarzu.

   Usuń
 4. NO i nie głosuj na PIS Twój jeden głos i tak się nie liczy. Zobacz w telewizji sondaże

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój iloraz inteligencji jest na poziomie typowego wyborcy PiS!

   Usuń
  2. To powiedz na co twoje podatki szły za rządów PO-PSL ...? Jak masz trochę oleju powinieneś wiedzieć skoro teraz wiesz na co idą.

   Usuń
  3. Na pewno nie szły na Rydzyka i jego czarne/ch interesy... A tak nawiasem to nie zagłosuję i nigdy nie głosowałem na PO-PSL! Choć jak bym miał wybierać pomiędzy PiS a PO to na pewno zakreśliłbym PO bo Donald Tusk jaki jest to jest ale nie wstyd mi za niego tak jak za zakompleksionego księdza Kaczyńskiego! Kaczyński jest CWANIAK tylko na swoim podwórku! Oprócz w krajach byłego Związku Radzieckiego nigdzie nie był a jego ojciec uczył komunistów w czasach PRL-u to i jego nauczył jak z opozycją postępować tak jak i jego wujek zagorzały komunista! A w partii PiS jest większość ze "śmietanki" PRL-u! W innych też są zakamuflowani ubecy! SAMOOBROŃCA!

   Usuń
 5. I to właśnie pisze były członek partii komunistycznej a poglądy polityczne dalej się nie zmieniły.... Popieranie PO-PSL świadczy jakim się jest człowiekiem niektórzy twierdzą "nic nie dostaje i dawał na 500+ nie będę" no tak ALE NIE ZAPOMNIJCIE ŻE PRZEZ 8 LAT ZA RZĄDÓW PO-PSL KARMILIŚCIE SWOIMI PODATKAMI MAFIE PALIWOWE I INNYCH OSZUSTÓW A NIE DZIECI.!!! Sam nic nie dostaje od PIS ale mam do czynienia z różnymi środowiskami i widzę jak to pozytywnie na ich życie wpływa gdyż nie jestem samolubem przeliczającym swoje emeryturki jak pan K. oczywiście te wyliczenia są tylko oparte na ŚPK czyli jak każdy rozumny wie dinozaury też chcą dostać dużo więcej jak np dostali dzieci czy młodzi. Jak widzicie najpierw dostały najbiedniejsze rodziny na dzieci potem wszystkie dzieci później młodzi, firmy i powoli przychodzi czas na emerytów no nie wszyscy go dożyją wiadomo i może stąd ten sprzeciw....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestań oglądać TVPiS i TV Trwam! Jakie środowiska? Prawdziwych POLAKÓW? Którzy czują się bezkarni? Czy w tych waszych "PiS-o Ruskich" łbach siedzi tylko Rydzyk Oligarcha czy też elita pedofili księży i patrzycie tylko przez pryzmat pieniędzy? Dopóki czarni będą bronić swoich i PiS interesów to chaos w Polsce będzie trwać! Do szkoły TĘPAKI! A nie do kościoła!!!

   Usuń
  2. Dlaczego odpowiadając na mojego posta atakujesz kościół .... mimo że jestem Ateistą i mam totalnie wylane na kościół może coś mądrzejszego napiszesz

   Usuń
  3. Nie no... dobry jesteś ZIOMEK wręcz debeściak! I właśnie tego typu przekupionych cepo-cymbalistów z PiS mam na myśli... Wy nie wiecie co jest 5. a co 15.cie?! Bo macie za daleko do łba! "Przekupiony ateista" z PiS!? A TO DOBRE!!! BUEHEHEHEHEHEEEHHEHEHE

   Usuń
  4. No i odezwała się Pełowska patologia, wyzwać wszystkich od złodziei, poniżyć, zdeptać, wyśmiać - to wasz styl życia, udawać światowców, gdy słoma wystaje nie tylko z butów ale i z kieszeni i, co gorsza, słoma w głowie. Walczycie z hejtem, a sami go stosujecie. Brawo! Cieszę się, że wasze rządy odchodzą w niepamìęć.

   Usuń
  5. Chuj ci w DUPĘ RUSKA KUURWO Z PiS!!! Mam wyjebane w PO tak jak w ten TWÓJ RUSKI PiS! A HEJT to ten twój BÓG KACZYŃSKI z RYDZYKIEM zaczęli kilka lat temu na wiecach, pochodach, forach itp. a i tego ziarno teraz na sobie zbierają! I tak was kiedyś wszystkich RUSKIE KUURWY powystrzelam jak KACZKI!!! SAMOOBROŃCA!!!

   Usuń
  6. Jarek z wami porządek zrobi!!!!Dziady!!

   Usuń
 6. anonimowy z 04.10.19 z 11,40 przeczytaj swój komentarz i JEŻELI ZROZUMIAŁĘŚ TO CO NAPISAŁEŚ TO ODPOWIEDZ SOBIE NA PYTANIE j a k i JA czyli TY mam iloraz inteligencji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Głosuj se pan na kogo chcesz ja będę głosował na PIS dlatego że i mi i moim znajomym żyje się wreszcie godnie . Za to że mogę pójść do pracodawcy i powiedzieć że chcę podwyżkę a on będzie kombinował żeby mi ją dać zamiast mówić jak za czasów pana kacyków że na moje miejsce wisi 10 na bramie . Za to też pójdę na nich głosować że Polacy przestali się wstydzić Polski . Hymn nie jest skracany na maksa a grany na najważniejszych światowych imprezach sportowych przynajmniej w dwóch zwrotkach . Za to że młodzi ludzie noszą biało czerwone koszulki i orły dumnie a nie po kryjomu . Pan sobie idz głosować na lewaków , komunistów i inne badziewie żerujące na tym narodzie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jesteś zakompleksionym małym człowieczkiem... A komuna twoim zdaniem skończyła się dopiero 4-lata temu :DDD W jakiej wsi żeś się tyle czasu uchował?

   Usuń
  2. Też jestem zakompleksiny i głosuję na PIS !!!Pajace z PO czy jak to tam dla kamuflażu się nazywa z Idiotką lubnauer i schetyną zidiciałym.

   Usuń
  3. Czy wieś to coś złego ??Światowy komuchu z PO???

   Usuń
 8. Skoro za PO i PSL było tak dobrze i super się zarabiało to dlaczego tamte rządy nie urochomily programu 500+ ????
  Na co wydawane były te pieniądze???
  Pamiętamy jak w telewizji P Rostowski mówił że nie ma pieniędzy i nie będzie.a dzisiaj politycy PO mówią że nie zabiorą 500 +. SMIECHU WARTE
  Wiele osób pracuje w Niemczech i wiadomo że Niemcy płacą tzw Kinder geld na dzieci a u nas trzeba było tyle lat czekać na podobne swiadczenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. racja a co śmieszne niektórzy nawet kpili z 500+ pobierając kindergeld 190e+ i to znani ludzie z chojny...

   Usuń
 9. Gdzie podatek VAT ztamtych czasów, urwalo się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I trafiono w punkt :) Tutaj tzw. dyskusja kończy się, a to dlatego, że pojawiły się argumenty. PiS ma ponad 6 mln głosujących a PO 3 mln. To, że ktoś tutaj wyzywa wyborców PiSu od patoli i bezmózgow mówi samo za siebie.

   Usuń
 10. Do redakcji: dlaczego dołączyliście zdjęcie z Sesji Rady Miejskiej do tego artykułu. Nie życzę sobie utożsamiać mnie z tym artykułem. To jest zakłamanie, tak jak ten artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja jestem innego zdania I PIS i KO oraz Padał Biedroń nic nie zrobią tylko dla siebie kasa i stołek teraz powinno się wyjebac komuchow i dac młodym się wykazać

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza