Reklama [góra]Mistrzostwa województwa w warcabach odbyły się w Chojnie [foto]


Chojna na jeden dzień stała się stolicą zachodniopomorskich warcabów. W środę 16 października  rozegrano tu Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach Klasycznych. 

Dotychczasowym miejscem realizacji tych mistrzostw przez ponad 15 lat była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 52 w Szczecinie, jednakże prowadzone zmiany w organizacji tej szkoły wymusiły poszukiwanie godnego następcy, który będzie kontynuował promowanie tej dyscypliny sportu i przejmie rolę organizatora tych mistrzostw. 

Na zdj. Medaliści wszystkich kategorii (fot. dost.)
Wieloletnie (ok. 25 lat) i duże zaangażowanie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie w popularyzację warcabów jako dyscypliny sportowej, a także szereg sukcesów jego warcabistów w zawodach i turniejach na szczeblach województwa, Polski, Europy i świata przyczyniły się do wskazania przez zarząd ZwiązkuStowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” właśnie chojeńskiego ośrodkajako organizatora Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach Klasycznych na kolejne lata. 

W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 14 najlepszych warcabistów ze szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych naszego województwa. 

Na zdj. Medaliści w kategorii Szkół Podstawowych (fot. dost.)
W mistrzostwach rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. 

Mistrzynią województwa w kategorii szkół ponadpodstawowych została Anna Grzelak z OSW z Chojny, która ze sporą przewagą zdeklasowała swoich rywali. Nie wywołało to zaskoczenia, gdyż Anna Grzelak jest ubiegłoroczną mistrzynią województwa i Polski oraz tegoroczną mistrzynią Europy i świata w tej dyscyplinie sportu. 

a zdj. Medaliści w kategorii Szkół Ponadpodstawowych (fot. dost.)
Sukces Anny Grzelak powielił też Jacek Gołuch z OSW z Chojny, który tak jak Anna nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał wszystkie rundy tych mistrzostw zdobywając tytuł mistrza województwa. Przypomnijmy, że Jacek Gołuch jest tegorocznym mistrzem Europy i mistrzem świata. 

Oto wyniki szczegółowe w poszczególnych kategoriach: 

Kategoria szkół podstawowych: 
  1. Jacek Gołuchz Chojny
  2. Szymon Gosikz Suliszewa 
  3. Kamil Obrzud z Suliszewa 

Kategoria szkół ponadpodstawowych: 
  1. Anna Grzelak z Chojny
  2. Pluciński Adam z Suliszewa 
  3. Witulski Krystian ze Sławna 

Wszyscy medaliści tych mistrzostw zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 17 listopada br. w Warszawie. 

Mistrzostwa województwa w Chojnie zostały sfinansowane ze środków Powiatu Gryfińskiego. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.