Policja apeluje o korzystanie z elementów odblaskowych [video]Za oknem coraz szybciej zapada zmrok a pogoda się pogarsza. Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów o korzystanie z elementów odblaskowych. 

Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Służby zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

Wszelkie akcje profilaktyczne związane z bezpieczeństwem na drodze mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych

Na drodze ciągle zmieniają się warunki atmosferyczne, które niejednokrotnie wpływają na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Zobacz nasz archiwalny materiały związany z tym tematem. 

Redakcja

1 Komentarze

  1. Bardzo lubię ten portal informacyjny...już nie pierwszy artykuł czytam i ręce mi opadają...cytuje:" za okiem coraz szybciej zapada zmrok..." Ludzie kochani!!! Proszę Was!!! Zwracajcie uwagę na to co piszecie...

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza