Reklama [góra]Profesjonalne zwalczanie nornic - wszystko co warto wiedzieć


Pojawienie się nornic w ogrodzie czy sadzie może skutkować ogromnymi stratami. Te niewielkie zwierzątka są szkodnikami, z którymi walka nie należy do łatwych. I choć porad dotyczących zwalczania nornic jest wiele, to metody te często okazują się mało skuteczne. Nawet jeśli nornice znikną na jakiś czas, to szybko wracają. Alternatywą dla domowych sposobów zwalczania nornic jest pomoc fachowca. Warto więc nieco więcej się dowiedzieć się o profesjonalnym zwalczaniu nornic.

Nornice - małe zwierzę duży szkodnik 

Gatunków nornic jest wiele, ale w Polsce występuje jedynie nornica ruda. Jest to niewielkie stworzenie, które żywi się przede wszystkim roślinami, choć w jej menu mogą znaleźć się również bezkręgowce. Nornica ruda uwielbia cebule roślin zimujących w ziemi, owoce, nasiona czy korę młodych drzewek. W miejscu jej bytowania pojawiają się liczne korytarze podziemne, które prowadzą do jej nory. Tworząc je narusza system korzeniowy napotkanych roślin, co często uniemożliwia roślinie pobieranie wody, a następnie doprowadza do jej zamierania. Nornica mimo swoich niewielkich rozmiarów może wyrządzić ogromne szkody. 
Profesjonalne zwalczanie nornic - na czym polega 

Domowe sposoby zwalczania nornic często okazują się nieskuteczne, a walka z tymi szkodnikami przeradza się w przysłowiową "walkę z wiatrakami". Poza tym stosowanie chemicznych środków na własną rękę może być niebezpieczne oraz wyrządzić jeszcze większe szkody w uprawach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie fachowca. 


Zwalczanie nornic przez profesjonalną ekipę polega na metodzie fumigacji fosforowodorem. Najpierw wykonana jest inspekcja terenu, na którym pojawiły się nornice, a następnie do aktywnych nor wrzucana jest odpowiednia ilość tabletek, które to pod wpływem ciepła i wilgoci wytwarzają trujący gaz - fosforowodór. Gaz penetruje wszystkie korytarze i bezboleśnie zabija nornice. Zwykle po 7 dniach od zabiegu sprawdza się skuteczność podjętych działań oraz w razie potrzeby je powtarza, aż osiągnie się zamierzony cel - zwalczenie nornic z całkowitą skutecznością. 

Gwarancja bezpieczeństwa podejmowanych działań 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że firma zajmująca się między innymi zwalczaniem nornic posiada odpowiednie certyfikaty, pozwolenia i działa zgodnie z prawem. Stosuje środki dopuszczone przez Ministerstwo Środowiska, ale niedostępne w powszechnym obiegu. W tym przypadku muszą być to osoby, które ukończyły kurs ochrony roślin metodą fumigacji. Działają bezpiecznie, kompleksowo i skutecznie.

2 komentarze:

  1. koty załatwią sprawę...............

    OdpowiedzUsuń
  2. Nornice boją się ropuch,dwie wpuszczone do ogrodu 5 ar załatwią sprawę.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.