Reklama [góra]Wysokie loty chojeńskich baloniarzy


W sobotę 19 października na terenie Stadionu Miejskiego w Gryfinie odbyły się VI Wojewódzkie, Integracyjne Zawody Latawcowo - Balonowe Ligi Obrony Kraju. W zawodach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Gryfina (SP1, SP2, SP3), z Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie oraz z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie. 

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach konstrukcyjnych z podziałem na latawce (płaskie i skrzynkowe) oraz balony na ogrzane powietrze klasy standard o średnicy do 1,5 m. 

W przypadku latawców, przed startem dokonywana była ocena statyczna, w której sędziowie punktowali jakość konstrukcji latawca, staranność wykonania, pomysłowość oraz zdobienie latawca natomiast w trakcie lotu oceniano jego jakość i stateczność. Podczas lotów balonów o wynikach decydował czas lotu. 

Po zakończeniu oceniania jakości lotów latawców sędziowie oznajmili, że uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Chojny mocno podnieśli poziom zawodów, co odzwierciedlone zostało w zdobytych przez tych zawodników czterech medalach i pucharach.  Balony na ogrzane powietrze zawodników z chojeńskiego ośrodka uzyskały najdłuższy czas lotu i przeleciały na drugą stronę Odry do sąsiadów z Niemiec.  Modelarze z Chojny zajęli pierwsze i drugie miejsce w lotach balonów zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. 

Trofea zwycięzcom wręczali: Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Wicestarosta Ewa Dudar oraz prezes Organizacji Powiatowej LOK w Gryfinie Franciszek Bąk.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.