Reklama [góra]Zostań dawcą szpiku. Niebawem akcja pomocy dla 13-latki z gminy Mieszkowice


Ilonka to 13-letnia nastolatka z Kamionki, dla której świat zmienił znaczenie w chwili poznania diagnozy. W czerwcu Ilonka dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną i że ratunkiem dla niej będzie przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Choroba oznacza, że na jakiś czas musiała zrezygnować ze szkoły, zainteresowań i marzeń. Ilonka interesuje się sportem; lubi oglądać filmy i spędzać czas wspólnie z rodziną – dwiema siostrami – starszą Marleną i młodszą Nadią oraz rodzicami. Cała rodzina planowała wspólne wakacje i remont domu, ale wszystkie plany muszą poczekać, aż znajdzie się jej bliźniak genetyczny. 

Nie stójmy bezczynnie – każdy z nas może być szansą na powrót do zdrowia dla Ilonki! Wystarczy przyjść na rejestrację, pobrać wymaz z policzka i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku!

O szczegółach akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku organizowanej przez Fundację DKMS oraz lokalną grupę inicjatywną poinformujemy niebawem. Akcja będzie dedykowana Ilonce, bohaterce powyższej historii.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.