Reklama [góra]Alkohol i papierosy będą droższe. Rząd zwiększy podatek akcyzowy


Rząd przyjął projekt dotyczący podwyżki na wyrobi tytynoniowe i alkohol. Według analityków ceny alkoholu i papierosów wzrosną o około 10 procent. 


Zmiany mają wejść w życie od stycznia 2020 roku. Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów dzięki temu budżet państwa zyskała ponad milion złotych.


- Przewiduje indeksację stawek podatku akcyzowego na wyroby akcyzowe będące używkami tj. alkohol etylowy, piwo, wino, wyroby winiarskie, wyroby pośrednie, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy i wyroby nowatorskie — można przeczytać w projekcie ustawy. 

6 komentarzy:

 1. Przecież papierosy podrożały średnio po 50 groszy już pod koniec października. Robią z nas wariatów. Najpierw ukryta podwyżka potem jawna.

  OdpowiedzUsuń
 2. No skarb panstwa zyska ponad milion no to zarobia.straszny poziom pseudo dziennikarstwa.a co do podwyzek to trzeba szukas kasy na 500 plus dla patologi a patola odda ta kase kupujac faje i winiacze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jest. Banda debili rządzi tym chorym krajem!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem żeby mydło albo masło zdrożało ale nie artykuły pierwszej potrzeby

  OdpowiedzUsuń
 5. Zobaczycie za kolejne cztery lata... PiS-o patologia będzie się dalej bawić a my NORMALNI za to zapłacimy!!!
  Jeebać bandę złodziei Kaczyńskiego i czarne złodziejskie PAŁY!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę, pod artykułem, że wóda i papierochy zdrożeją płaczą patusy, które próbują wyborców PiS sprowadzić do swojego poziomu. A ja się cieszę, że fajki i wódka będą droższe! Nie palę, nie piję, głosuję na PiS!

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.