Brazylijskie jujutsu poprawi nie tylko sprawność, ale nauczy również samoobrony [video]Kilka miesięcy temu w hali klubu bokserskiego "Garda" w Chojnie zawiązała się grupa trenująca brazylijskie Jujutsu. To sztuka walki, w której unika się ciosów, a bardziej przypomina zapasy. Umiejętności tej sztuki walki są bardzo przydatne przy samoobronie. 


- Brazylijskie jujutsu w dużym skrócie polega na tym, aby sprowadzić kogoś z pozycji stojącej do parteru, skontrolować i poddać przeciwnika w parterze — mówi nam Bartosz Kołodziej - w jujutsu nie ma uderzeń, to sport chwytany, jest to bardzo bezpieczna dyscyplina (...) ta sztuka walki buduje ogólną sprawność naszego ciała, można poprawić wydolność czy siłę. 


Chojeńska grupa trenuje od kilku miesięcy, ale zawodnicy mają już na koncie swoje pierwsze sukcesy, w przeszłości informowaliśmy o nich na naszych łamach. 

- Treningi trwają do dwóch godzin, zaczynamy od rozgrzewki, następnie trener pokazuje nam różne chwyty, na końcu mierzymy się w sparingach. Podczas jednego treningu możemy spalić dużą ilość kalorii, jest mocno, wyrabia się sylwetka, są endorfiny, jest fun, naprawdę zachęcam — mówi jedyna w grupie kobieta, Dorota Pociej. 

Treningi odbywają się zazwyczaj we wtorki i w soboty w hali "Gardy" w godzinach wieczornych. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza