Reklama [góra]Cecyliada w Zielinie [foto]


W piątek 22 listopada odbyła się w Zielinie XV Cecyliada. Spotkania z piosenką religijną organizowane są w Zielinie od 2005 roku w pierwszych dwóch uczestniczyły dwa zespoły z Zielina, Sami Swoi oraz Zespół wokalny uczniów SP z Zielina. 

W następnych latach śpiewały już zespoły z całego regionu, także z sąsiedniego województwa lubuskiego. Do roku 2018 koncertowały u nas 102 zespoły dorosłe i około 148 młodych wykonawców (zespoły i wokaliści).
Tradycją stała się odprawiana msza święta w intencji uczestników, którym patronuje św. Cecylia. Nie inaczej było na 15, jubileuszowej, Cecyliadzie. Mszę świętą odprawił ks. kanonik Marek Siedlecki. Niespodzianką był występ dziewięcioletniego Macieja Rutki, który na organach wykonał Toccatę d-moll Jana Sebastiana Bacha. Następnie zespoły udały się do świetlicy wiejskiej gdzie gospodynie spotkania, Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie, przygotowały poczęstunek. Tegoroczna Cecyliada była też ostatnią z imprez koordynowaną przez odchodzącą na emeryturę dyrektor MGOK. Z tej okazji zanim rozpoczął się przegląd zespołów Barbara Nowicka podziękowała wszystkim uczestnikom i organizatorom za wspólne przeżyte chwile oraz wiele wzruszeń i wspaniałą niepowtarzalną atmosferę spotkań. Gabriela Kotowicz, zastępca burmistrza Mieszkowic, i przewodniczący rady Miejskiej Zbigniew Kmiecik, podziękowali B. Nowickiej za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora MGOK. Życzenia złożyli Józef Mroziak sołtys Zielina i obecne zespoły.

Właściwa Cecyliada rozpoczęła Zofia Szeremeta od przywitania gości i złożenia podziękowania dla sponsorów i wspierających organizacje wydarzenia. Następnie Zbigniew Ciszek pomysłodawca przedsięwzięcia przywitał zespoły, których była aż 14. Różnorodność prezentacji zaskakiwała zarówno poziomem wykonania, jak i repertuarem. Myślą przewodnią św. Augustyna, tegorocznej Cecyliady było: „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem.” czuło się to całym sercem.


Dziękujemy wszystkim wykonawcom za chwilę wzruszeń, zadumy oraz radości i uśmiechów. Na zakończenie organizatorzy wręczyli uczestniczącym zespołom pamiątkowy fotoalbum ze zdjęciami z lat 2005-2018 i zaprosili na kolejną Cecyliadę za rok


Dziękujemy za wsparcie wydarzenia z funduszu sołectwa Zielin, pomoc organizacyjną Radzie Rodziców SP Zielin, OSP Zielin. Gorąco dziękujemy za wykonanie dekoracji i poczęstunku członkiniom KGW Zielin i Beacie Wawruszczak

Serdeczne podziękowania składamy gościom tj. przybyłej delegacji władz gminnych: Gabrieli Kotowicz i Zbigniewowi Kmiecikowi, przedstawicielom Nadleśnictwa Mieszkowice, Dyrektor SP Zielin Joannie Flamer, gronu pedagogicznemu i wszystkim pozostałym za obecność.

Do zobaczenia za rok

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.