Reklama [góra]CM Agropol postawił na inteligentne rolnictwo. Zmiany w spółce spod Bań dzięki eurofunduszom


Istnieje od ponad 15 lat i zajmuje się świadczeniem usług agrotechnicznych dla klientów indywidualnych oraz instytucji rolniczych np. w zakresie siewu czy koszenia. Aby wzbogacać swoją ofertę, a przede wszystkim wzmacniać pozycję na rynku zdecydowała o zakupie kolejnego specjalistycznego sprzętu. Spółka CM Agropol z Tywicy koło Bań - bo o niej mowa - na wdrożenie zaplanowanych zmian otrzyma fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Umowa unijnego wsparcia przedsięwzięcia podpisana zostanie w siedzibie firmy w piątek, 15 listopada 2019 roku. Władze samorządu województwa reprezentować będzie wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Inwestycją w zakresie innowacji na rzecz inteligentnego rolnictwa spółka chce zwiększyć konkurencyjność świadczonych usług, dlatego podjęto decyzję o zakupie w 2019 roku kolejnego nowoczesnego sprzętu. To dwa opryskiwacze wyposażone w system GPS, magnetyzery, rozrzutnik i skrzynię ułatwiające opryski oraz nawożenie, maszynę czyszcząco-zaprawiającą do ziarna, a także kiełkownik. Pierwszy z wymienionych sprzętów już został nabyty. W pozostałych dwóch przypadkach trwa uzgadnianie szczegółów zakupów, jak i przygotowywane są zapytania ofertowo-przetargowe. 

Na zaplanowane zmiany przedsiębiorstwo z powiatu gryfińskiego zarezerwowało ponad 6,6 mln zł. Blisko 2,5 mln zł w tej kwocie stanowić będą eurofundusze pozostające w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego. Realizację zadania rozpoczęto w pierwszej połowie br.

Projekt wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działanie 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji”.

fot. CM Agropol

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.