Gmina naciska GDDKiA w sprawie przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania


Tylko w przeciągu dwóch dni na tym skrzyżowaniu doszło do dwóch kolizji. Czy jest szansa na przebudowę tego miejsca? 


Skrzyżowanie ulic Basztowej, Bałtyckiej, Bolesława Chrobrego i Szkolnej to największe skrzyżowanie w Chojnie. Przebiegają tu dwie drogi krajowej — nr 31 i 26. Codziennie w tym miejscu przejeżdża kilka tysięcy aut. Dochodzi tu również kilkudziesięciu kolizji rocznie. 

Tylko w ostatnich dwóch dniach doszło tu do dwóch zdarzeń drogowych. W środę 27 listopada samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, dzień później doszło do kolizji osobówki z minibusem. W obu przypadkach nikomu nic się nie stało, ale dla kierowców myląca była sygnalizacja świetlna, choć tuż za nią znajduje się znak "ustąp pierwszeństwa". 

Burmistrz gminy Chojna Barbara Rawecka podczas czwartkowej sesji (tj. 28 listopada) poinformowała, że spotkała się z dyrektorem szczecińskiej oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie wspomnianego skrzyżowania. 

- Omawialiśmy możliwości przebudowy tego skrzyżowania na teraz. (...) Mamy pewne propozycje, przekazaliśmy je osobom, które są fachowcami w tej dziedzinie — poinformowała burmistrz. 
Redakcja

13 Komentarze

 1. Skrzyżowanie jakich wiele , tylko "kierowcy" gamonie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że się przedstawiłeś. Witaj kolejny internetowy gamoniu.

   Usuń
  2. O widzę że niedzielnemu kierowcy nacisnąłem na odcisk.

   Usuń
 2. Jak się nie zna przepisów to tak jest!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. jak działa sygnalizacja świetlna to nie obowiązują znaki drogowe . W Gryficach za sygnalizatorem jest znak "stop" i co ? jak świeci zielone to trzeba stanąć na "stopie" ? W Chojnie jest błąd że sygnalizator dotyczy tylko przejścia dla pieszych - obcy kierowcy o tym nie wiedzą - bo skąd ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest się obcym to tym bardziej trzeba zwracać uwagę na znaki.

   Usuń
  2. a kto powiedzial ze jak masz zielone masz pierszenstwo

   Usuń
  3. zawsze to ma pierwszeństwo MOTOCYKLISTA

   Usuń
 4. Trzeba myśleć perspektywicznie, żeby później nie poprawiać. Moim zdaniem należałoby wykupić teren tzn działki 179 i 178/1 - 178/10 przy ul. Bałtyckiej. Na części zrobić rondo a pozostałą część przeznaczyć na parkingi, tym samym zlikwidować parkowanie pod ratuszem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wystarczy zlikwidowac zielone świtło i zastąpić je pomarańczowym tak jak bylo kiedyś i problem rozwiazany

  OdpowiedzUsuń
 6. pomaranczowe swiatlo i po problemie

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba przebudować to skrzyżowanie bo jak będzie jechała rządowa kolumna, to będą trupy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zielone światło w tym miejscu nie ma najmniejszego sensu. Jadący Basztową od ronda mają sygnalizację z "zielonym" i nie mają skąd wiedzieć, że obowiązuje ono tylko przejścia dla pieszych. Chyba nie znam kierowcy, który przed każdym nowym dla niego skrzyżowaniem zwalnia do 10km/h i analizuje, czy sygnalizatory dla innych kierowców znajdują się przed wjazdem na skrzyżowanie, czy tylko przed pasami. Jeżdżąc zakłada się pewne schematy - kiedy przed skrzyżowaniem jest sygnalizator, obowiązuje on na całym skrzyżowaniu, a nie tylko na pasach.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza