Gotyckie miasto jak z bajki - Trzcińsko Zdrój w audycji Polskiego Radia [foto]


W sobotę na żywo z Izby Pamięci w Trzcińsku Zdroju nadawany był program Polskiego Radia. Wśród gości Romana Czejarka znalazł się nasz redakcyjny kolega Andrzej Krywalewicz. 

Trzcińsko Zdrój to miejscowość, którą wojna oszczędziła. Miasteczko nie zostało mocno zniszczona. Na dług przed II wojną światową, po odkryciu złóż borowiny miasto stało się uzdrowiskiem. W programie "Jedyne takie miejsce" dowiadujemy się wielu historycznych ciekawostek ale również o aktualnych przedsięwzięciach i wydarzeniach.

O mieszkańcach, którzy po wojnie zasiedlili Trzcińsko-Zdrój opowiadał nasz redakcyjny kolega Andrzej Krywalewicz, niebawem ukażę się jego druga książka pt. "Śniadanie na rozstaju torów".

Gośćmi programu byli: Józef Szott i Marcin Czesyk (Stowarzyszanie Miłośników Ziemi Trzcińskiej), Katarzyna Fidek i Leszek Niedziela (fundacji Droga Lotha), Piotr Mańczak (prywatne muzeum militariów 1914-1945), Zdzisław Iwanicki (Dom Pomocy Społecznej w budynku byłego uzdrowiska), Andrzej Krywalewicz (autor książki "Śniadanie na rozstaju torów"), Helena Dura (Koło Gospodyń Wiejskich ze Stołeczna), Monika (słuchaczka), Katarzyna Otoka, Emilia Ośmiałowska, Piotr Przytuła, (III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków), Marek Stanisławski (artysta malarz), Elżbieta Moska (instruktor śpiewu Trzcińskie Centrum Kultury oraz Studio Piosenki Cogito), Jolanta Sojka (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie), Regina Brzezińska (dyrektor Biblioteki Miejsko-Gminnej), Bartłomiej Wróbel (burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój).
Całą audycję można posłuchać na stronie internetowej Polskiego Radia [kliknij]

1 Komentarze

  1. Gotycki jest częściowo układ urbanistyczny wewnątrz murów obronnych, mury obronne, kościół i ratusz. To oczywiście bardzo dużo ale czy to zaraz miasto "gotyckie"?

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza