Nocne czytanie w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach


W nocy z 22 na 23 listopada w Szkole Podstawowej w Mieszkowicach odbyło się Nocne Czytanie pod hasłem,, Kubuś Puchatek i przyjaciele….” Na uczniów klasy IA czekało wiele atrakcji. 

Pierwszoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną nt,, Życie pszczół’’ przygotowaną przez przedstawiciela Nadleśnictwa w Mieszkowicach panią Olgę Komorowską. W akcję czytania włączyła się pani Dorota Drużga, która przeczytała dzieciom fragment książki pt. ,,Słodkich snów’’. Natomiast wychowawczyni pani Ewa Andrzejewska przeczyła uczniom fragment książki pt.,,Noc wielkiej Niedźwiedzicy’’. Następnie uczniowie mieli okazję oglądać gwiazdy przez teleskop. 

Spotkanie było dla dzieci niezwykłą przygodą, mającą na celu zachęcanie ich do czytania książek i obcowania z nimi każdego dnia. Każdy uczestnik otrzymał słoiczek miody, zakładkę oraz dyplom uczestnictwa. 

Gorące podziękowania kieruję do pana Wojciecha Kadzikowskiego właściciela piekarni Mieszko za ufundowanie drożdżówek oraz pani Katarzynie Wawruszczak za ufundowanie zakładek do książek. 

Ewa Andrzejewska
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza