Reklama [góra]Radni uchwalili nowe stawki za odbiór odpadów. Od 1 stycznia śmieci lepiej segregować [foto] [video]


Nie ma takiego pojęcia jak śmieci niesegregowane — powiedziała podczas sesji Rady Miejskiej Danuta Walusz, inspektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego. Radni jednogłośnie przegłosowali nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z terenu nieruchomości zamieszkałych wyniesie 19,50 zł od mieszkańca. Mieszkańcy będą mieli obowiązek segregowania odpadów. Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełni tego obowiązku zapłaci 58,50 zł miesięcznie. 


- Nikt nie próbuje zarabiać na odpadach, ale próbujemy zbilansować to co wytwarzamy i to, co musi być odebrane. Być może uczulimy też mieszkańców, żeby dokonywali segregacji tych odpadów — powiedziała burmistrz Barbara Rawecka

Jednocześnie burmistrz zapowiedziała, że zaproponowała wspólnotom i spółdzielniom współpracę przy budowie boksów, w których znajdowałyby się pojemniki na śmieci. Dzięki ich budowie zakończyłyby się podrzucanie śmieci i nieporządek wokół pojemników. 

W najbliższym czasie do każdego domu trafi również ulotka, w której znajdzie się informacja dla mieszkańców odnośnie segregowania odpadów. 

Nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych wejdą w życie od 1 stycznia 2020 roku. 

7 komentarzy:

 1. Nie chce mi się tego komentować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. paszoł won

   Usuń
  2. Widzę, że reprezentujesz poziom obecnej rady. Mieć w d..ie wszystkich i wszystko i jeszcze ta "kultura" wypowiedzi, to tylko pozazdrościć. Jak wy się znaleźliście nawzajem? Taką grupę utworzyć, to trzeba mieć talent.

   Usuń
 2. I Pani burmistrz mówi yyyyyyyyyyy, yyyyyyyyyyyyy, yyy, yyyyyyyyyyyyyyyyyy, yyyyyyy i yyyyyyyyyyyyyyyyyy tylko yyyyyyyyyyy bo my yyyyyyyyyyyyyyyyyy, właśnie yyyyyyyyyyyyyyyyyy, tak yyyyyyyyyyy. I yyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyy to yyyyyyyyyyyyy i yyyyyyyyyyyyy bo yyyyyyyyyyyyy ja yyyyyyyyyyyyy. Nic yyyyyyyyyyyyy tylko yyyyyyyyyyy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co chcesz? Przecież burmistrz nie może błyszczeć, więc równa poziomem i stylem swoich wypowiedzi do poziomu radnych.

   Usuń
  2. ale za to TY błysnęłeś lub błysnęłaś swoim wpisem, zostań radnym, radną lub nie daj boże buristrzem, burmistrzową skoro takie wpisy robisz ANONIMOWO

   Usuń
 3. o matko ,co za stawki,Gryfino segreguje ale taniej jest o wiele taniej a my siedzimy w tym bagnie,wstyd-wstyd

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.