Reklama [góra]Uważaj na podejrzane numery telefonów


W ostatnich dniach powrócił temat oszustwa na tzw. afrykański telefon. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, aby nie odbierać ani nie oddzwaniać na numery telefonów rozpoczynające się od numeru 223, 243, 221 lub 225. 


Wspomniane numeru są zarejestrowane w afrykańskich krajach takich jak Mali, Wybrzeże Kości Słoniowej, Demokratyczną Republiką Konga czy Senegal. Odebranie połączenia może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednym ze sposobów naciągaczy jest wydłużona rozmowa, czas oczekiwania na połączenie, aby upłynęła jak najwięcej czasu. Z każdą minutą rachunek rośnie bardzo szybko.

Podejrzany numer można sprawdzić na stronie www.uke.gov.pl oraz pod numerem telefonu 801 900 853 lub tel. 22 534 91 74 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-16.15.

5 komentarzy:

 1. Co za bzdura. Odebranie nic nie kosztuje dopiero oddzwonienie na ten numer może kosztować.

  OdpowiedzUsuń
 2. A teraz poprawcie te bzdury, bo wprowadzacie w błąd. Odebranie połączenia niczym nie grozi... poza ewentualną irytacją odbierajacego. Chodzi o oddzwonienie na numer, z którego było połączenie. To wtedy grozi wysokimi opłatami za połączenie międzynarodowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale w niektórych krajach płacimy za odebranie Co prawda parę groszy ale zawsze

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzwonił do mnie taki numer ale nie odbierałam ani nie oddzwaniałam bo by mi zaliczyli koszty

  OdpowiedzUsuń
 5. +22375139574 do mnie dzwonił taki numer.Nie odbierałam i nie oddzwoniłam

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.