Co wpływa do Rurzycy? Woda jest brązowa [foto]


Woda w niewielkiej rzeczce przepływającej przez Chojnę zrobiła się brązowa. Skąd te zanieczyszczenia - pyta nasza czytelniczka. 


Sarbica to rzeka, której koryto przebiega przez ulice Łąkową, wzdłuż ogródków działkowych, aż do ulicy Młyńskiej, tutaj przy rondzie wpada do Rurzycy. Woda ma jednak kolor brązowy co zaniepokoiło osoby, które często spacerują wzdłuż murów. Różne kolory wody są doskonale widoczne na moście łączącym ulice Mickiewicza i Rogozińskiego.

Z pytaniami w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Chojnie. 






Redakcja

11 Komentarze

 1. i może nawet być koloru zielonego a odpowiedzi i tak nie uzyskacie :)...

  OdpowiedzUsuń
 2. A szanowna redakcja tak z ciekawości nie przeszła się wzdłuż rzeczki i nie sprawdziła skąd wypływają te zanieczyszczenia? Fajna spychologia. Nie chce mi się ruszyć czterech liter, to zrobię zdjęcia, wrzucę w neta i wyślę zapytanie do Gminy, niech inni latają. A w tym czasie wyciek ustanie lub zostanie wstrzymany i szukaj wiatru w polu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czy jakiś mieszkaniec się przejdzie czy nie, nie ma znaczenia. Ważne jest aby odpowiedzialny za kontrolę czystości cieków ruszył tyłek. To jego robota, za to dostają pieniądze z naszych podatków. Plus dla redakcji, jeśli jest to zanieczyszczenie, które nie powinno być zrzucone do rzeki, wpuszczający powinien ponieść karę.

   Usuń
  2. Samemu też możesz ruszyć dupe i pójść poszukać winnego. Od redakcji się od pie...

   Usuń
  3. Doszliśmy do działek na ulicy Łąkowej, dale ze względu na teren nie mieliśmy już możliwości pójścia.

   Usuń
  4. Do anonima z 8.00 - od redakcji się nie odp.., bo to nie ja donoszę tylko redakcja. Ale, jak widać, nie tylko oni lubią donosić i zrzucać robotę na innych. No i ta elokwencja mojego adwersarza wprost poraża - jaskiniowcu wracaj do dziury z której wylazłeś!

   Usuń
  5. Szanowna Redakcjo. A kto dalej pójdzie? Urzędnik? Wierzycie w to? A z drugiej strony, to chwalicie się zdjęciami z drona, ale wykorzystać go np. do skontrolowania rzeczki to za dużo fatygi. No tak, i żadnej kasy z tego nie będzie, zapomniałem o tym.

   Usuń
  6. A kto powiedział, że redakcja ma robić stronę za darmo? Może się mają jeszcze w tym ścieku wykąpać? Jak ci dupe ściska, że mają drona, to idź do roboty i kup sobie własnego.

   Usuń
 3. Prawdopodobnie tlenek żelaza z naszych zabytkowych wodociągów. Popłuczyny wlewane są zazwyczaj nocą co by w oczy się nie rzucało, a że w dzień to pewnie jakaś mała awaria była.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe co na to służby sanitarne? Wolno tak?

   Usuń
 4. dalej komuchy w gminie siedzą oni już wiedzą jak hajs na lewo wyciągać to nie są ludzie którzy służą naszemu miastu to szkodniki które trzeba tępić !!!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza