Ratownicy z Gryfina wspólnie z kolegami z Białogardu brali udział w ćwiczeniach poszukiwawczych [foto]


W ostatni weekend Członkowie Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego razem z Ratownikami Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej WOPR Powiatu Białogardzkiego uczestniczyli w ćwiczeniach organizowanych przez Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni.

Warsztaty miały na celu wzmocnienie współpracy między uczestniczącymi jednostkami, wypracowanie wspólnych standardów w zakresie realizowania poszukiwań osób zaginionych, a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.

Warsztaty niezwykle intensywne, pouczające, ale co najważniejsze wyjeżdżamy bogatsi o nowe doświadczenia — mówi Tomasz Szulc Prezes GPR WOPR Pow. Białogardzkiego.

Jednym z elementów ćwiczeń był blok poszukiwawczy, w ramach którego mieliśmy możliwość porównania aplikacji SiR (Szukamy i Ratujemy) oraz lokalizatorów GPS GARMINa. Dzięki zróżnicowaniu terenu, jak i utrudnieniom architektonicznym mogliśmy zweryfikować możliwości sztabowe nowego Mobilnego Centrum będącego w zasobach GPR WOPR pow. Białogardzkiego.

- Wspomniane manewry były ostatnimi w tym roku zaplanowanymi ćwiczeniami o charakterze ogólnopolskim, jednak nie kończą one procesu doskonalenia się zespołów ratowniczych z naszego Województwa, a to wszystko po to, aby lepiej pomagać, tym którzy znajdą się w potrzebie — Łukasz Kamiński, wiceprezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza