Reklama [góra]Jest odpowiedź na petycję mieszkańców w sprawie placu zabaw przy ulicy Narciarskiej


Gmina jest w stanie użyczyć mieszkańcom ulicy Narciarskiej teren pod wykonanie placu zabaw, ale musi to odbyć się zgodnie z przepisami prawa. Do naszej redakcji wpłynęła odpowiedź dotycząca petycji, którą podpisało blisko stu mieszkańców Osiedla Lotnisko w Chojnie. 


O petycji mieszkańców pisaliśmy w artykule Blisko stu mieszkańców podpisało się pod prośbą do burmistrz i przewodniczącego Rady Miejskiej. Z pytaniami zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Chojnie. W połowie grudnia nadeszła odpowiedź: 

(...) tzw. plac zabaw posadowiony między budynkami nr 43 i 47 przy ulicy Narciarskiej w rzeczywistości nigdy nie był placem zabaw w rozumieniu prawa. Po pierwsze nie został przygotowany plan zagospodarowania tego terenu i niedokonano zgłoszenia w Wydziale Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie oraz urządzenia nie posiadały atestu. 

Zamontowane tam urządzenia były przestarzałe i nie spełniały żadnych norm bezpieczeństwa. Kontrolujący inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitrarno - Epidemiologicznej mieli szereg zastrzeżeń do stanu technicznego urządzeń. Ich opinia oraz troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci były podstawą do demontażu dwóch urządzeń zabawkowych. Tu warto zaznaczyć, że w przypadku jakiegokolwiek wypadku i uszkodzenia ciała przez korzystające dzieci odpowiedzialność poniósłby właściciel terenu, czyli burmistrz. 

W związku z powyższym gmina jest gotowa użyczyć mieszkańcom budynków nr 43 i 47 część nieruchomości pod plac zabaw. jednak, aby postawić tam urządzenia konieczne jest opracowanie planu zagospodarowania terenu i zgłoszenie robot do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Gryfinie. 

Warto pamiętać, że dzieci mają możliwość korzystania z placów zabaw zlokalizowanych niedaleko w wąwozie lub na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. 

Prośba mieszkańców dwóch budynków dotycząca przedmiotowego placu zabaw została pozostawiona bez rozpatrzenia, gdyż pan składający ją został wezwany do uzupełnienia, aby spełniała ona wymogi petycji. 

6 komentarzy:

 1. No i co??!! Pisałem pod poprzednim artytułem, że gmina nie zrobi placu zabaw! A wy co?! Jechaliście po mnie, że Rawecka stanie na rzęsach,a zrobi plac ! I co teraz? Mnie jest przykro, że moje słowa ziściły się, ale wiem też jak gosopodaruje obecna burmistrz. Powodzenia, może wywalczycie kiedyś plac zabaw, ale pod jednym warunkiem: kto inny będzie rządził gminą!

  OdpowiedzUsuń
 2. Plac zabaw w wąwozie to porażka. To wstyd ze nasze lotnisko we wszystkim jest pominięte. Ozdoby świąteczne mam się nie należą, porządny plac zabaw też nie ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Całe lotnisko to porażka.

  OdpowiedzUsuń
 4. To dlaczego gmina postawiła tablice z regulaminem placu zabaw skoro to nie jest plac zabaw

  OdpowiedzUsuń
 5. ja bym do tej piaskownicy nasypał gwoździ

  OdpowiedzUsuń
 6. Wystarczająco masz we łbie

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.