Reklama [góra]Kręcił "bączki" BMW na parkingu przy szkole. Został surowo ukarany


Młody kierowca celowo wprowadzał swoje BMW w niekontrolowany poślizg i kręcił nim tzw. "bączki". Mogło się to zakończyć tragicznie. Za stworzenie zagrożenia myśliborscy policjanci surowo ukarali amatora niebezpiecznej jazdy.

Kierujący samochodem marki BMW na jednym z parkingów szkolnych na ulicy Lipowej w Myśliborzu, urządził sobie miejsce do tzw "driftowania". Takie niebezpieczne zachowania są niedopuszczalne i surowo karane przez myśliborskich stróżów prawa. Za łamanie przepisów w ruchu drogowym, 25-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Pokazy wyczynowego prowadzenia aut przyciągają rzesze ludzi i mają stałe grono oddanych fanów. Każdorazowo jednak takie przedstawienia są profesjonalnie przygotowane. Przede wszystkim zabezpieczony jest plac, po którym pojazdy będą się poruszać, aby nie doszło do zderzenia z innym pojazdem lub potrącenia pieszego. W takim przypadku również o planowanym działaniu musi wiedzieć i wyrazić na nie zgodę właściciel placu. 

Po tzw. „kręceniu bączka” czy też „driftcie” pozostają ślady opon, które nie wyglądają estetycznie. Takie pozostałości obowiązkowo należy zlikwidować. Niestety takie pokazy mają swoich amatorskich naśladowców, którzy zamiast zdecydować się je wykonać na lokalnych torach lub na zamkniętym placu po uzyskaniu zgody właściciela, wykonują je na ogólnodostępnych parkingach gminnych. 

W trakcie takich nieodpowiedzialnych zabaw nie zabezpieczają terenu przed dostępem innych, postronnych osób czym sprowadzają realne zagrożenie. Pozostawione ślady również nie podobają się właścicielom parkingów. Kierujący pojazdami wielokrotnie tracą nad nim panowanie oraz wpadają w poślizgi. Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii.

Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla innych amatorów takiej niebezpiecznej jazdy samochodem. Nieodpowiedzialność i brawura, mogą kiedyś doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Prosimy o zachowanie rozwagi i respektowania przepisów.

Źródło: KPP Myślibórz

9 komentarzy:

 1. Ciekawe kiedy chojeńska policja wyjdzie z budynku i weźmie się za robotę ukrócając tego typu zachowania na terenie Chojny. Podpowiem może jeszcze, że wokół ratusza w godzinach nocnych. (Ratusz to taki budynek w którym się mieści między innymi Dom Kultury, jakby policjanci nie wiedzieli o czym piszę).

  OdpowiedzUsuń
 2. A to dureń mógł przyjechać do Chojny, nie byłoby problemów.

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę jakich dwóch cwaniaków się znalazło tylko policję potrafią obrażać. A kto jeździ specjalnie do Osinowa żeby sprawdzać świeżości Big Macków w McDonald ? No a kto pilnuje chojeńskie lotnisko żeby był tam porządek i spokój, chłopaki z Chojeńskiej policji!! całą noc tak siedzą.... Aż im się przysypia ze zmęczenia. Więc trochę szacunku proszę, bo robią więcej bezużytecznych rzeczy niż wam się wydaje

  OdpowiedzUsuń
 4. 20 latek czy 25 latek?

  OdpowiedzUsuń 5. Młody, 20-letni mężczyzna celowo wprowadzał swoje BMW w niekontrolowany poślizg
  ' Za łamanie przepisów w ruchu drogowym, 25-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.
  - nooo popatrz - miał 20 albo 25 lat i nie kontrolował poślizgu.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kto inny kręcił, a kogo innego ukarali, zgodnie z zasadą, chłop ukradł, a cygana powiesili, jest też możliwe, że pięć lat czekał na ukaranie

   Usuń
 6. A ja bym chciał wiedzieć gdzie można na torze pojeździć na weekend chociażby i podkręcić "baczki w niekontrolowany poślizgu" oprócz spotów w Chojnie które są 3razy w roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam poszukanie nowych redaktorów którzy jak już coś piszą a nie wiedzą o czym to zasięgną wiedzy bo dzisiaj w dobie internetu to wstyd pisać takie pierdoły... Aha i poproszę o adresy lokalnych torów z miłą chęcią je odwiedzę bo przecież jest ich jak grzybow po deszczu hahaha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tor wokół chojeńskiego ratusza. Dobrze oświetlony, pusty w godzinach wieczornych.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.