Reklama [góra]Mikołajkowe wędkowanie


Grudzień, to miesiąc kojarzący się ze św.Mikołajem i tak od wielu lat wędkarze z kół "Rurzyca", "Delfinek", "Karp" spotykają się nad wodą, aby w mikołajkowej atmosferze uczestniczyć po raz ostatni w roku w zawodach wędkarskich.Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 44 zawodników, z różnych kół naszego regionu oraz kilku Mikołajów. Ze względu na okres zimowy zbiórkę zaplanowano na godz. 8.00. Wszystkich przybyłych zawodników, sędziów oraz osoby towarzyszące przywitała w imieniu organizatorów p.Prezes koła wędkarskiego "Rurzyca". Sędziowie omówili sprawy organizacyjne, omówili również bezpieczeństwo nad wodą, sposób ważenia i zasady rywalizacji w czasie zawodów. Szybkie losowanie stanowisk  i zawodnicy rozpoczęli przygotowania do zawodów mikołajkowych.

Ze względu na warunki atmosferyczne ustalono, że będziemy łowili 3 godz., a jak się okazało ryba w tym dniu nie była zainteresowana żerowaniem. Do siatek wpadały pojedyncze sztuki: płotki, okonie, basy i krąpie. Po zakończeniu ważenia złowionych ryb komisja sędziowska podliczała zdobyte punkty, a zawodnicy częstowali się ciepłym posiłkiem.

Po zakończeniu pracy sędziowie przedstawili zwycięskie drużyny oraz najlepszych wędkarzy, a puchary wręczał Mikołaj.

w kategorii juniorzy:
1 . Kneja Paweł
2. Felsztyński Filip

w kategorii seniorzy:
drużynowo:
1. "Rurzyca" z Chojny - Bielawski Bogdan, Nowiński Adam, Jakowicki Tadeusz
2. "Karp" ze Szczecina - Gałat Radosław, Gałat Mariusz, Stawiecki Zbigniew
3. "Delfinek" z Gryfina - Perełka Wiesław, Żmuda Bogdan, Szpak Tadeusz

indywidualnie :
1. Ochociński Zbigniew
2. Żmuda Bogdan
3. Nowiński Adam
Największa ryba: Gałat Mariusz 


Pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i wiele obietnic, że już w marcu spotkamy się z okazji Dnia Wędkarza. Podziękowania pod adresem organizatorów za kolejne wspólne przygotowania zawodów oraz dla wszystkich przybyłych wędkarzy, sędziów, osób towarzyszących i oczywiście Mikołajów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.